I znowu zapraszam do zabawy połączonej z ćwiczeniem sprawności dłoni. Tym razem jako pomoc w tym zadaniu posłużył mi motyl z recyklingu. Do jego przygotowania użyłam szarej tektury oraz metalowych kapsli. Zadaniem dziecka jest umieszczenie pomponików na wyznaczonych polach za pomocą łapki. Przygotowanie zadania, tradycyjnie zajmuje dosłownie 5 minut:)

Materiały i przybory:

  • tektura
  • czarny marker
  • kapsle
  • pistolet do kleju na gorąco
  • łapka
  • pomponiki, szklane kulki lub inne niewielkie obiekty do przenoszenia

1. Na tekturze rysujemy markerem kształt motyla. Można wcześnie zrobić sobie szkic ołówkiem.

motyl ćwiczenie sprawności manualnej

2. W wyznaczonych miejscach, przy użyciu kleju na gorąco, przyklejamy metalowe kapsle. I oto pomoc do ćwiczeń motorycznych gotowa.

Zadaniem dziecka jest umieszczenie pomponików w kapslach przy pomocy łapki. To zadanie wymaga precyzji w utrzymaniu narzędzia, uchwyceniu przedmiotu oraz umiejętności przeniesienia go na wyznaczone miejsce.

ćwiczenie chwytu sprawności motorycznej rąk łapka motyl

Oprócz pomponików można przenosić również inne niewielkie obiekty: na przykład szklane kulki. Przenoszenie kulek jest nieco trudniejsze niż przenoszenie miękkich pomponików.

motyl ćwiczenie sprawności manualnej

Gorąco zachęcam do tworzenia różnych zabaw sprawnościowych z użyciem łapki!

motyl łapka przenoszenie pomponików śprawność motoryczna

Mojej córeczce tak spodobał się ten motyl, że sama z siebie zaczęła rysować takie motyle na swoich obrazkach. A to, jak wiecie, jest najlepsza rekomendacja:)

Zobacz też nasze pomysły na prace plastyczne przedstawiające motyle:


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!