W oczekiwaniu na słoneczne lato przygotowaliśmy motyla z dna plastikowej butelki. To kolejna propozycja ciekawego wykorzystania plastikowych butelek, które tak licznie gromadzą się nam w upalne dni.motyl z plastikowej butelki

Materiały i przybory:

  • duża, plastikowa butelka
  • nożyczki
  • gładka bibuła
  • klej
  • kolorowa włóczka
  • patyczek do szaszłyka

1. Z plastikowej butelki odcinamy dno. Wycinamy na kształt kwiatuszka z zaokrąglonymi brzegami a następnie odcinamy jeden z płatków w taki sposób, by z pozostałej części uzyskać kształt motyla.

2. Gładką bibułkę tniemy na niewielkie kwadraty.

3. Przyklejamy bibułkę po wewnętrznej stronie motylka. Uzyskamy bardzo ciekawy efekt jeśli poszczególne kwadraciki bibułki będą na siebie lekko nachodziły.

motyl z bibuły i plastikowej butelki

4. Nadmiar bibuły odcinamy.

plastikowa butelka lato dzieci

5. Z kawałka włóczki robimy motylowi czułki. Zawiązujemy supełki na krańcach włóczki a następnie przewiązujemy nitkę tak, jak to pokazano na zdjęciu.

motyl z butelki recykling

6.Gotowy motylek wygląda po prostu ślicznie:)

motyl z recyklingu z butelki

7. Mocujemy patyczek do szaszłyka. Możemy również zrobić dziurkaczem dziurkę w skrzydle i powiesić motylka na oknie. Słońce będzie pięknie przez niego przeświecało:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!