Wakacyjne wyjazdy sprzyjają gromadzeniu skarbów! Moimi ulubionymi są muszelki🙂 By przedłużyć klimat odpoczynku nad morzem przygotowaliśmy motyle z muszelek. Zachęćcie dzieci, by przygotowały więcej motyli - tak, by można było nimi obdzielić najbliższych. Niech niosą radość!

Materiały i przybory:

  • drewniane patyczki kreatywne
  • muszle, muszelki i kamyczki
  • kolorowe mazaki
  • drucik kreatywny
  • nożyczki
  • klej Magic lub klej "na gorąco"

Robiłyśmy dwa rodzaje motyli. Małe i duże. Duże motyle powstały z większych muszli, natomiast te mniejsze z mniejszych muszelek:)

Do drewnianego patyczka kreatywnego przyklejamy muszle na kształt skrzydeł motyla, ozdabiamy kolorowymi mazakami. Muszle będą się trzymały wystarczająco mocno, gdy użyjecie kleju Magic, możecie też użyć kleju na gorąco - ostrożnie - to zadanie dla dorosłej osoby!

Drugi rodzaj motyli został przygotowany w podobny sposób ale z mniejszych muszelek. Dodatkowo, z drucika kreatywnego, został zrobiony brzuszek motyla i jego czułki.

Tym sposobem muszelki zamiast zalegać w pudełku stały się słodką ozdobą dziecięcego pokoju. Motylki mogą też posłużyć do zabawy, a gdy się znudzą, ozdobić doniczkę z kwiatkiem na słonecznym parapecie.

Radosnego tworzenia!

Zobacz też inne pomysły na prace plastyczne z wykorzystaniem muszelek!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!