Z każdego dłuższego wyjazdu przywozimy ze sobą pamiętnik. Początkowo wpisy robiłam sama a moje dziecko dołączało do tego ilustracje. Teraz większość rzeczy robi sam. Dzięki wakacyjnemu pamiętnikowi dziecko może po jakimś czasie przypomnieć sobie miejsca, które odwiedziło oraz przeżyte przygody:) A do tego przy opowiadaniu cioci czy babci wrażeń z wyjazdu, może się również pochwalić zgromadzonymi pamiątkami. Taki pamiętnik przydaje się również na początku roku szkolnego przy okazji omawiania tematów związanych z wakacjami🙂

Materiały i przybory:

  • czysty zeszyt
  • ołówek, kredki, flamastry
  • klej, taśma klejąca, spinacze
  • prospekty reklamowe z miejsca pobytu
  • skarby, piórka, rośliny i inne znaleziska
  • bilety wstępu, paragony, pamiątki

Na każdej kartce zeszytu wpisujemy datę oraz dzień tygodnia. Na początku umieszczamy również informację, gdzie i kiedy byliśmy.

nadmorski pamiętnik wstęp

Każdego dnia pobytu wpisujemy najważniejsze przeżycia dnia. Dodajemy ilustrację. Kolejne kartki możemy ozdobić powycinanymi z prospektów mapami.

Wybrane strony z naszego pamiętnika:

dziennik z wakacji
pamiętnik z nad morza
sposób na wakacyjną nudę
wspomnienia z wakacji
pamiętnik z urlopu
pamiętnik z wakacyjnego wyjazdu

To świetna pamiątka z wakacji, do której z przyjemnością wracamy po latach! Mając w pamięci, jak świetnie nam się sprawdza ten sposób upamiętniania minionych chwil, przygotowujemy takie pamiętniki również z naszym młodszym dzieckiem z każdego długiego urlopu:)

pamiętnik z wakacji

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!