Miejscem, które najszybciej się brudzi- zwłaszcza przy jasnych kolorach ścian- jest przestrzeń dookoła włącznika światła. U nas najbardziej widoczne to jest przy włączniku światła w łazience i w pokoju dziecinnym:) Do pokoju dziecinnego kupiliśmy specjalną osłonę włącznika, przyklejaną bezpośrednio na ścianę a przy drzwiach do łazienki zrobiliśmy sami. osłona włącznika prąduPorównajcie!

Materiały i przybory:

  • fragment tapety z dużym wzorem
  • nożyczki
  • klej

1. Z tapety wycinamy pasujący nam do wnętrza wzór. Jeśli nie mamy resztek tapety to czasami, w niektórych sklepach budowlanych, można wziąć fragment wybranej tapety jako wzornik. Wybieramy taką tapetę, która ma duże wzory z wyraźną obwódką.

2. Zdejmujemy plastikową obudowę włącznika światła. Pamiętamy o zachowaniu bezpieczeństwa!

3. Na wyciętym z tapety wzorze zaznaczamy a następnie wycinamy wnętrze, tak aby można było go nakleić na ścianę pod włącznikiem dookoła jego mechanizmu.

4. Naklejamy wzór na ścianę. My użyliśmy zwykłego kleju biurowego, ale można też użyć kleju do tapet.

5. Nakładamy obudowę włącznika i gotowe. Jeśli zmienimy zdanie odnośnie wzoru lub nasza osłona zabrudzi się i będzie wymagała wymiany, nie stanowi to problemu. Tapetę bardzo łatwo można usunąć ze ściany.

Tak oto wygląda zrobiona przez nas osłona przed zabrudzeniem dookoła włącznika światła:

ochrona włącznika światła

A tak kupiona osłona włącznika w dziecinnym pokoju:

osłona włącznika przedszkolak

Koszt samodzielnego wykonania osłony: nic!

Materiały: odrobina niepotrzebnej tapety i kleju:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!