Zbliża się wieczór strachów, duchów i paskudnych robali! To Halloween! Im paskudniej i straszniej, tym lepiej! Aby uczcić ten dzień przygotowaliśmy pająki z rolek po papierze toaletowym. Oczywiście, nasze pająki są bardziej urocze niż przerażające pewnie dlatego, że tak naprawdę w naszym domu, nikt pająków się nie boi:) Taki pająk z rolki może być dekoracją domu lub stać się elementem przestrzennej pracy plastycznej. Zobaczcie sami, co będzie Wam bardziej pasować.

Do przygotowania jednego pająka będziecie potrzebować:

  • rolka po papierze toaletowym
  • czarna farba, pędzel, woda i podkładka do malowania
  • papier: czarny, biały, czerwony i niebieski
  • nożyczki
  • taśma dwustronnie klejąca lub dobry klej: wikol lub magic
  • dziurkacze ozdobny w kształcie: koła o średnicy 3,7 cm i kwiatka o średnicy 3,7 cm
  • czarny pisak

Na początku malujemy rolkę po papierze toaletowym na czarno i pozostawiamy ją do wyschnięcia.
Rolkę przecinamy na pół: do jednej części przykleimy nogi a druga będzie odwłokiem pająka.

Na nogi pająka potrzebujemy 8 pasków wyciętych z czarnego papieru. Ja odcięłam 4 paski po długości z kartki ksero i przecięłam je na pół. Następnie każdy z pasków został zagięty w harmonijkę.

Oczy i język pająka to kółka wycięte dziurkaczem w kształcie koła. Dodatkowo wycięliśmy niebieskie kwiatki do podklejenia oczu:)

pająk z rolki po papierze toaletowym

Nogi mocujemy na taśmę dwustronnie klejącą po dwóch stronach rolki po papierze. W środku rolki przyklejamy również taśmę dwustronnie klejącą i na nią mocujemy odwłok - tak, jak to zostało pokazane na zdjęciach poniżej.

przestrzenny pająk z rolki po papierze toaletowym

Język to czerwone kółeczko naklejone na dole, wewnątrz rolki papieru.

Dwa białe kółeczka na oczy lekko zaginamy na dole, następnie rysujemy na nich oczy z długimi rzęsami! Oczy podklejamy do górnej krawędzi rolki po papierze, w jej środku.

Dla ozdoby, z tyłu oczu podklejamy po jednym niebieskim kwiatuszku. Wygląda to fantastycznie i bardzo nam się podoba, ale nie musicie tak robić:)

pająk na halloween z rolki

Gotowy pająk wygląda przecudownie! Zwłaszcza na tle naszej dyniowej girlandy... Jeśli macie ochotę ją zrobić zapraszam, tu znajdziecie szablon do wydrukowania dyń.

Prawda, że jest bardziej słodki niż straszny?

pająk z rolki po papierze na halloween

Oczywiście, takiego pająka można wykorzystać również jako element przestrzennej pracy. Do jej przygotowania będziecie dodatkowo potrzebować pomarańczową kartkę na tło.

Na początek rysujemy pajęczynę a potem umieszczamy na niej muchy zrobione dziurkaczami: kółkiem i przeciętym na pół kwiatkiem. Na koniec przyklejamy pająka. Możecie to zrobić na taśmę dwustronnie klejącą lub użyć kleju magic.

pająk w sieci halloween recykling

Zapraszam również do zapoznania się z innymi twórczymi pomysłami na Halloween!

Radosnego tworzenia:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!