W lecie można się pobawić w wydawanie piszczących dźwięków przy użyciu cienkiej trawki- zimą polecamy zrobić piszczałkę z patyczków kreatywnych. Wydaje naprawdę fantastyczny dźwięk!! Wasze dzieciaki ją pokochają, sąsiedzi tylko wtedy, gdy macie domek z ogródkiem;) 

Materiały i przybory:

  • dwa patyczki kreatywne /szpatułki drewniane/ na jedną piszczałkę
  • wykałaczka
  • dwie gumki recepturki
  • pasek papieru ksero
  • nożyczki

1. Z wykałaczki nożyczkami wycinamy dwa kawałeczki drewna szerokości patyczka kreatywnego. Nie mogą to być skrajne fragmenty wykałaczki z uwagi na to, że są nierówne.

2. Z papieru ksero wycinamy fragment nieco krótszy niż patyczek kreatywny i nieco od niego węższy.

3. Na patyczku kreatywnym kładziemy po prawej stronie fragment wykałaczki, na to kładziemy pasek papieru a na papier, po lewej stronie patyczka, kolejny fragment wykałaczki. Całość przykrywamy drugim patyczkiem kreatywnym.

piszczałka dla dzieci przedszkolaki

4. Przy pomocy gumek recepturek łączymy całość ze sobą. Jeśli papier będzie zbyt luźno pomiędzy patyczkami nasza piszczałka nie będzie grać. Możemy wtedy odplątać jedną gumkę, naciągnąć papierek, położyć wykałaczkę i znowu zamocować gumkę.

instrument diy

W czasie zabawy, po intensywnym używaniu piszczałki zdarza się, że papier zużyje się. Wtedy wystarczy go wymienić na nowy i dalej możemy grać!

piszczałka instrument muzyczny dzieci

Większość dzieci uwielbia grać, śpiewać i tańczyć. Tworzenie muzyki przynosi dzieciom wiele korzyści: zwiększa pewność siebie, daje szansę odkrywania i wyrażania swoich uczuć a nawet, co ciekawe, rozwija umiejętności matematyczne.

piszczałka instrument muzyczny diy

Zachęcam do obejrzenia pozostałych pomysłów na wykonanie instrumentów muzycznych!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!