Zastanawialiście się kiedyś, co jest najważniejsze w szkole? Wielu naukowców, w tym Ken Robinson twierdzą, że oprócz matematyki liczy się też sztuka. Każdy z tych przedmiotów uczy czego innego, ale nie mniej ważnego. W moim odczuciu, o czym przekonaliśmy się w ostatnich czasach, najważniejsza jest obecność dziecka w grupie rówieśniczej i nauka, którą z tego czerpie. Przygotowałam więc plan lekcji dla mojego dziecka, z małą ściągawką. Ma mi ona codziennie przypominać o tym, co najważniejsze...
Pomyślałam, że się z Wami podzielę i zamieszczam poniżej plan lekcji do wydrukowania.

Plik do wydrukowania jest oszczędny, przygotowany w biało-czarnym kolorze. Pięknie będzie wyglądał wydrukowany na kolorowej kartce i pokolorowany. U góry miejsce na imię dziecka!

Rozważania o szkole to temat na obszerną dyskusję. Edukację znam z każdej strony: idealnej i realnej. I choć niewielki mam wpływ na to, co dzieje się globalnie, to w moim domu mogę na pierwszym miejscu stawiać to, co uważam za słuszne!
Moc serdeczności na nowy rok szkolny!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!