Podwodny świat mórz i oceanów fascynuje wszystkich: dzieci i dorosłych. To poszukiwanie piękna i odkrywanie na co dzień niedostępnych miejsc nadaje uroku codzienności. Proponujemy więc stworzenie wyjątkowego widoczku - niezwykle kreatywnej pracy plastycznej w opakowaniu po pizzy, jednocześnie inspirując się jedną z naszych ulubionych książek o "Rybce Wiercipiętce" Ruth Galloway.

Materiały i przybory:

 • opakowanie po pizzy
 • rolki po papierze toaletowym
 • opakowanie po jajkach
 • bibułka
 • ołówek, marker
 • farby, pędzel podkładka
 • nożyczki
 • klej, taśma dwustronnie klejąca
 • kolorowa taśma klejąca
 • zszywacz
 • naklejki oczka

Opakowanie po pizzy rozcinamy na pół tak by jedna część miała wszystkie brzegi. Tą część malujemy w środku na niebiesko. Będzie stanowiła tło naszej pracy. My używaliśmy białej, błękitnej i niebieskiej farby.

akwarium w pudełku zabawy twórcze dla dzieci

W drugiej części opakowania rysujemy ołówkiem kontury: wodorostu, kamienia, skały, ślimaka, rozgwiazdy oraz meduzy a następnie malujemy je farbami. Pozostawiamy do wyschnięcia a potem wycinamy wszystkie elementy.

akwarium w pudełku po pizzy, dyi instrukcja wykonania kratywnej pracy plastycznej dla dzieci

Każdy z elementów uzupełniamy szczegółami: wodorostowi rysujemy obwódkę oraz kropeczki, meduzie rysujemy obwódkę oraz uśmiech, naklejamy oczka i doklejamy od spodu paski pociętej bibułki. Naklejamy w wybranym miejscu we wnętrzu niebieskiego kartonu.

akwarium z recyklingu, ośmiornica, kreatywnie dla dzieci

Rybki robimy z rolek po papierze toaletowym: każdą rolkę spłaszczamy, zszywamy w dwu miejscach zszywaczem biurowym, wycinamy na kształt rybki a następnie malujemy farbami. Po wyschnięciu naklejamy paski kolorowej taśmy klejącej, rysujemy buzię i naklejamy oczka. Rybki przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnie klejącej.

akwarium w pudełku po pizzy, rybki z rolek po papierze, kreatywne wykorzystanie recyklingu, prace dla dzieci

We wnętrzu kartonu przyklejamy skałę oraz wodorost. Aby obrazek był przestrzenny wodorost możemy nakleić na kartonowych elementach.

akwarium dla dzieci z pudełka po pizzy, kreatywne sposoby na zabawę z dziećmi

Z zielonej bibułki wycinamy długie paski, naklejamy je na brzeg kartonu a następnie skręcamy i podklejamy od spodu pudła. Pasek żółtej bibuły naklejamy wewnątrz wąskiego brzegu, na dole - to piasek.

akwarium z pudełka po pizzie, dyi, kratywne prace plastyczne

Wzorując się na obrazku z książki "Rybka Wiercipiętka" dodaliśmy małe muszelki na dnie. Zrobiliśmy je z opakowania po jajkach. Wycięliśmy małe okrągłe kształty, pomalowaliśmy je na beżowo a następnie narysowaliśmy czarnym markerem brzegi i oczy. Muszelki zostały umieszczone na skale i piasku.

akwarium z pudełka po pizzy, kreatywne zabawy dla dzieci

Wyszła nam wspaniała diorama przedstawiająca podmorskie dno wzorowana na ilustracji z książeczki "Rybka Wiercipiętka" Ruth Galloway. Bardzo lubimy przygody tej rybki:)

akwarium w pudełku po pizzy, twórcze prace plastyczne, kreatywne zabawy dla dzieci

Serdecznie zachęcam do prac plastycznych tworzonych wraz z dziećmi w wykorzystaniem materiałów z recyklingu! To świetna zabawa i wspaniały trening wyobraźni:)

akwarium w pudełku po pizzy dyi, kratywne zabawy plastyczne dla dzieci

Zobacz też inne nasze prace, które zostały przygotowane z wykorzystaniem opakowania po pizzy!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!