Pierwsze przebiśniegi są jednym z najbardziej charakterystycznych wzorów na wiosenne prace plastyczne. Spośród różnych technik plastycznych moją ulubioną jest wyklejanie plasteliną. Praca jest wtedy wielowymiarowa i na tyle prosta do wykonania, że poradzi sobie z nią każdy przedszkolak. Dla mnie praca z plasteliną: toczenie kulek, wałeczków oraz rozcieranie plasteliny na papierze ma dodatkowo wymiar terapeutyczny- doskonale usprawnia małe paluszki, przygotowując je do nauki pisania! W artykule znajdziecie wzór do wydrukowania.

Materiały i przybory:

  • wydrukowany szablon przebiśniegów - najlepiej na niebieskim papierze
  • nożyczki
  • plastelina
  • jeśli szablon został wydrukowany na białym papierze przydadzą się również kredki do wykonania tła

Drukujemy szablon z przebiśniegami. Ja użyłam błękitnego papieru, jeśli drukujecie na białym warto rozpocząć pracę od pokolorowania tła na wybrany kolor.
Na jednej stronie wydruku znajdują się dwa obrazki - dzięki temu oszczędzamy papier a oprócz tego sama praca plastyczna nie jest zbyt duża i nie zmęczy dziecka.

Z białej plasteliny toczymy niewielkie kulki i przyklejamy je do kwiatu przebiśniegu, delikatnie rozpłaszczając. Białą plasteliną wyklejamy również odrobinę śniegu z którego wyrasta przebiśnieg. Cała praca ma szerokie kontury, dzięki temu bez trudu można je wypełnić plasteliną i do tego świetnie wyglądają!
Liście wyklejamy intensywnie zielonym kolorem bardziej rozprowadzając plastelinę na papierze, natomiast ramkę, poprzez rozpłaszczanie dość długich wałeczków plasteliny.

przebiśniegi wyklejane plasteliną szablon

Po wykonaniu pracy można ją wyciąć. Wygodnie jest zostawić niewielki trójkąt papieru u góry, powyżej ramki. Będzie można łatwo przypiąć pracę do tablicy lub przywiesić spinaczem na sznurku.

przebiśniegi wyklejane plasteliną bezpłatny szablon

Gotowe przebiśniegi wyklejone plasteliną mają fantastyczną, wielowymiarową fakturę! Wyklejanie plasteliną jest zdecydowanie bardziej ciekawe niż tradycyjne kolorowanie obrazków kredkami:)

Zobacz też inne nasze pomysły na prace plastyczne przedstawiające przebiśniegi!

Przebiśniegi przedszkole kreatywna praca twórcza dla dzieci

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!