Renifery z rolek po papierze toaletowym, prosta praca plastyczna z recyklingu związana z Mikołajem i świętami Bożego Narodzenia.

Materiały i przybory:

  • rolki po papierze toaletowym
  • farby, pędzel, podkładka
  • nożyczki
  • zszywacz biurowy
  • klej
  • czerwone pomponiki
  • naklejki oczka
  1. Rolki po papierze toaletowym malujemy na brązowo i pozostawiamy do wyschnięcia.
  2. Rolkę lekko spłaszczamy, na tyle by odciąć z niej pasek szerokości około 1/3 całości. Z tego krążka zrobimy w dalszej kolejności głowę renifera. Szerszy pasek przecinamy na pół aby uzyskać prostokąt to będzie tułów z nogami.
rolka po papierze toaletowym boże narodzenie renifer

3. Z powstałego prostokąta wycinamy dwa półkola, tak by uzyskać tułów z nogami. Z odciętych półkoli wycinamy rogi renifera, w taki sposób jak to zostało pokazane na zdjęciu. Resztek nie wyrzucamy 🙂 zrobimy z nich uszy i ogon!

renifer praca plastyczna dla dzieci

4. Tak wyglądają elementy potrzebne do zrobienia renifera. To wszystko powstało z jednej rolki po papierze toaletowym, dodatkiem jest nos z pomponika oraz naklejki – oczka.

renifer z rolki papieru

5. Głowę do tułowia przymocowujemy przy pomocy zszywacza biurowego – to szybki i mocny sposób na połączenie elementów rolki. Do głowy przyklejamy czerwony pomponik, rogi i uszy. Do wcięcia z tyłu przyklejamy ogonek. Możemy również zagiąć delikatnie końcówki nóg renifera. Będzie stabilniej stał.

renifer z rolki po papierze dzieci

6. Na koniec przyklejamy oczy. My mamy oczy – naklejki z rolki ale równie dobrze można je narysować markerem lub narysować na białym papierze, wyciąć i nakleić.

renifer praca plastyczna z recyklingu

7. Tak oto wyglądają nasze renifery z recyklingu, w pełni gotowe do wesołej zabawy!

renifery z rolki praca przestrzenna

Renifery z rolek po papierze toaletowym w oczekiwaniu na nadejście Mikołaja!

renifery z rolki po papierze praca plastyczna boże narodzenie

Z rolek po papierze toaletowym można zrobić mnóstwo wspaniałych prac plastycznych, tu znajdziecie kilka naszych inspiracji, zapraszam serdecznie!