My naprawdę lubimy tworzyć i kombinować:) Ostatnio zrobiliśmy z synem wiszące rybki z opakowania po jajkach w pięknych odcieniach niebieskiego i zieleni. Nadały wakacyjnego, nadmorskiego klimatu dziecięcemu pokoikowi. A przy okazji wiecie, że w Japonii istnieje tylko jedno, ogólne słowo określające jednocześnie kolor i niebieski i zielony? Oczywiście istnieją też oddzielne słowa określające te kolory.

Materiały i przybory:

  • 2 opakowania po jajkach
  • nożyczki
  • farby
  • pędzel, podkładka, woda
  • igła i kolorowa gruba nić
  • koraliki PYSSLA lub Hamma
  • czarny marker lub mazak

1. Z opakowania po jajkach wycinamy dwie duże części na głowę i ogon, 5 elementów na ciało ryby oraz 2 okrągłe na oczy. Aby przygotować dwie ryby potrzeba dwa opakowania po jajkach.

2. Malujemy elementy tworząc samodzielnie kolory z wybranych barw. Dzięki temu każdy z elementów będzie miał nieco inny odcień. Pozostawiamy do wyschnięcia.

3. Na nitkę nawlekamy 3 koraliki tworząc z nich supeł- nawlekamy na to ogon ryby oraz pierwszy element brzucha. Następnie nawlekamy 3 koraliki- stanowią one odstęp między kolejnym elementem brzucha rybki.

4. Na to nawlekamy drugi element brzucha i znowu 3 koraliki dające właściwy odstęp pomiędzy kolejnymi elementami.

5. Postępujemy tak aż do głowy rybki: 3 koraliki- element ciała ryby. Głowę nawlekamy bez oddzielających od poprzedniego elementu koralików.

6. Na wyciętych kółkach rysujemy markerem oczy i przyklejamy je na właściwym miejscu. Markerem rysujemy również buzię ryby oraz kreski na ogonie.

Wakacyjny połów:

To ci morska przygoda! Własnoręcznie zrobione rybki z recyklingu do zabawi lub ozdoby dziecinnego pokoju.

prace plastyczne lato wakacje

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zobacz inne pomysły na przestrzenne prace plastyczne z wykorzystaniem opakowania po jajkach!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!