Jak dobrze, że potrafimy kochać! Jak dobrze, że ktoś kocha nas <3 Warto czasem uświadomić sobie, jak ważni są dla nas bliscy i powiedzieć im to... lub napisać! Walentynki to dla mnie właśnie święto, w czasie którego przekazuję moim dzieciom jak bardzo je kocham, moim uczniom, jak bardzo ich lubię! Zachęcam też do tego samego wszystkie dzieci! Napiszcie serdeczny list i umieśćcie w kopercie w kształcie serduszka. Pracę ułatwi szablon, dzięki któremu bez kłopotu przygotujecie swoje walentynki!

Materiały i przybory:

  • kolorowe kartki: czerwona, różowa, kremowa lub biała
  • nożyczki
  • klej
  • flamastry

Wydrukuj szablon walentynek na kolorowych kartkach. Bezpłatny szablon do pobrania znajdziesz poniżej. Szablon zawiera: kopertę w kształcie serduszka, liścik oraz różnej wielkości serduszka do wycięcia i ozdobienia walentynki. Mieści się na jednej stronie wydruku.

Aby przygotować walentynkę należy wyciąć wszystkie elementy. Kopertę w kształcie serduszka składamy w sposób pokazany na zdjęciu.

Na początku zaginamy boki serduszka, potem górę a na końcu ostro zakończony koniec serduszka i tak powstaje koperta!

Na liściku wypisujemy serdeczności dla wybranej osoby, liścik oraz kopertę ozdabiamy powycinanymi serduszkami i opatrujemy stosownymi podpisami.

Kochani!

Ogromu radości z tworzenia walentynek a jeszcze większej z obdarowania nimi tych, których lubimy i kochamy!

Serdeczny list może też być laurką, którą dziecko przygotuje na Dzień Mamy, Dnia Taty lub Babci a także z okazji imienin czy urodzin bliskich dziecku osób!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!