Własnoręcznie przygotowane pieczątki z nakrętek i pianki kreatywnej nie są trudne do zrobienia. Wystarczy pomysł i odrobina czasu. Kosztują również niewiele a zabawy z nimi może być prawdziwy ogrom! Zobaczcie sami i koniecznie wypróbujcie!

Materiały i przybory:

1. Z pianki kreatywnej wycinamy wzory pieczątek. Większe serduszko wycięte zostało na oko a mniejsze serduszka zostały zrobione dziurkaczem ozdobnym w kształcie serca.

2. Wycięte wzory naklejamy na dobrane wielkością plastikowe nakrętki przy pomocy kleju w pistolecie do klejenia na gorąco. Nie jestem zwolenniczką używania go w pracach plastycznych ale niestety pianki kreatywnej nie da się przykleić niczym innym.

3. Przyklejanie na gorąco pianki do nakrętek to oczywiście zadanie dla dorosłego. Dzieciom pozostawiamy zabawę przygotowanymi pieczątkami.

Najprościej pomalować pędzelkiem serduszko i odbić jego kształt na papierze. Można również przygotować płaski pojemniczek z wyciśniętą farbą plakatową i używać go jako poduszeczki.

Serduszkowe stempelki przydadzą się przy przygotowywaniu walentynek lub laurek dla ukochanych osób!

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!