Śniegu na dworze zupełnie brak, choć marzy się on i małym, i dużym... O lepieniu bałwanów zupełnie nie wspomnę. Z tej tęsknoty zrodził się pomysł na zrobienie śnieżnej kuli z bałwankiem ulepionym z plasteliny. Wyszło istne cudo!! Duże dziecko zrobiło, małe zakochało się i nawet poszło z nią spać:)

Materiały i przybory:

1. Słoiczek i przykrywkę dokładnie myjemy i osuszamy. Pokrywka powinna być w środku idealnie czysta, żeby mógł się do niej przykleić bałwanek.

2. Z plasteliny lepimy malutkiego bałwanka. Przyklejamy go do pokrywki- nie trzeba używać żadnego kleju- po prostu solidnie docisnąć do przykrywki.

3. Do słoiczka wlewamy wodę- najlepiej użyć zimnej, przegotowanej wody. Następnie dosypujemy brokat. My dodaliśmy również konfetti w kształcie malusieńkich gwiazdek.

4. Do tak przygotowanej wody dodajemy łyżkę gliceryny. Dzięki zawartości gliceryny, drobinki brokatu będą wolniej opadały. Całość delikatnie mieszamy. Płynu w słoiczku powinno być prawie pełno.

5. Delikatnie wkładamy bałwanka i mocno zakręcamy pokrywkę. Nie przejmujcie się, jeśli w słoiczku zostanie odrobinę powietrza, dzieciom zupełnie to nie będzie przeszkadzać:)

6. Delikatnie odwracamy słoiczkiem i podziwiamy wirujące, błyszczące drobinki unoszące się w wodzie...

Nie przejmujcie się zupełnie, jeśli brokat na początku unosi się na powierzchni wody. Trzeba cierpliwie poczekać, aż opadnie na dno...

Możecie być również pewni, że bałwanek szybko się nie odklei. Mam już kilkuletni snow globe z plastelinowym bałwankiem, który nadal trzymał się pokrywki:)

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!