Prosta praca plastyczna dla młodszych dzieci przedstawiająca sowę wykonaną techniką origami z koła. Skrzydła to przyklejone naturalne liście natomiast nóżki stanowią element wycięty dziurkaczem ozdobnym - kwiatuszkiem. Praca jest niezwykle urocza i bardzo łatwa do wykonania dla dzieci.

Materiały i przybory:

Do wykonania sowy potrzebujemy: 1/4 kartki zielonego papieru, duże, żółte kółko odrysowane od pokrywki, 5 małych kółek zrobionych dziurkaczem o średnicy 2,5 cm: 1 czerwone, 2 białe i 2 żółte; 2 duże pomarańczowe kółka o średnicy 3,7cm, 1 czerwony kwiatuszek, 2 liście i pasek szarego papieru.

sowa origami z kółeczek

Na brzuszek sowy potrzebujemy duże, żółte kółeczko wielkości średniej pokrywki od słoika. Wycięte kółeczko naklejamy na środku zielonej kartki. Pod spodem naklejamy wąski pasek szarego papieru - to gałąź, na której będzie siedziała sowa.
Czerwony kwiatek rozcinamy na pół i naklejamy jako nogi sowy.

sowa origami z koła i liście

Oczy sowy - na pomarańczowe duże koła naklejamy białe, małe kółeczka. W środku rysujemy mazakiem źrenicę a dookoła czarne kreski. Oczy naklejamy obok siebie na szczycie koła.
Dziób powstaje przez zagięcie z dwóch stron czerwonego kółeczka - to najtrudniejszy element tej pracy! Naklejamy go w taki sposób, by zagięcia były niewidoczne.
Dokładnie tak samo jak dziób wykonujemy uszy sowy - każde z żółtych kółeczek zaginamy z dwu stron i naklejamy przy oczach.
Doklejamy liście jako skrzydła i praca jest gotowa!

sowa origami z koła i jesiennych liści

Piękne jesienne kolory dodają wyrazu całej pracy a niezwykła prostota jej wykonania sprawia, że jest to idealna praca plastyczna do wykonania zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi.

jesienna sowa origami z koła i liście

Sowy mogą również być ozdobą okolicznościowych kartek wykonanych przez dzieci z okazji Dnia Nauczyciela.

sowa praca plastyczna dla przedszkolaków

Zobaczcie też inne nasze pomysły na prace plastyczne wykonane metodą origami z koła!

Zapraszam serdecznie:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!