Sowa to bardzo proste origami dla dzieci. Sowy można wykorzystać jako element jesiennej pracy plastycznej tworząc rysunek drzewa na papierze i przyklejając na gałęziach trzy sowy wykonane techniką origami. Z tym zadaniem poradzą sobie starsze przedszkolaki i młodsi uczniowie szkoły.

Materiały i przybory:

  • kwadraty kolorowego papieru z wycinanek o wymiarach 11 x 11 cm [z jednej strony kolorowa karta z drugiej biała]
  • szary papier
  • mazaki
  • klej
  • pastele olejne

Aby wykonać sowę origami potrzebujemy kwadrat papieru o wymiarach 11 x 11 cm wycięty z wycinanek o kartkach z jednej strony kolorowych, z drugich białych. Zwróćcie uwagę, by nie były to wycinanki samoprzylepne!

Kwadrat kładziemy przed sobą tak, by wyglądał jak diament - składamy na pół i rozkładamy.
Teraz dolny róg zaginamy na około 6 cm a następnie zaginamy górny róg, tak by dotykał [lub nawet lekko zachodził] na dolne zagięcie.
Następnie odginamy mały rożek z dolnego trójkąta - to będzie dziób sowy.

sowa proste origami dla dzieci

Teraz przystępujemy do wykonania skrzydeł. Zaginamy prawy róg papieru dając go do samego środka, do widocznej linii zagięcia. Analogicznie postępujemy z drugim skrzydłem. Oba skrzydła mają się lekko dotykać.
W kolejnym kroku rysujemy mazakiem oczy sowie, dziób oraz faliste linie na głowie i skrzydłach.

Sowa jest gotowa!!

sowa proste origami dla przedszkolaków

Jeśli zrobimy kilka kolorowych sówek origami możemy zrobić z ich użyciem jesienną pracę plastyczną. Wystarczy na szarym papierze narysować czarny kontur drzewa i na jego gałęziach przykleić kolorowe sowy! By szybko się rysowało a kolor był intensywny warto użyć pasteli olejnych.

sowy na drzewie origami dla przedszkolaków

Te sowy to naprawdę dziecinnie prosty wzór origami! Pierwszaki po jednorazowym złożeniu sowy, będą umiały zrobić je sami:)

sowa z papieru

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi innymi bardzo prostymi wzorami origami!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!