Lato, lato w pełni! Słońce praży, słoneczniki błyszczą w ogrodzie jak małe słońca a my malujemy. Kupiłyśmy wielkie pojemniki farby i nareszcie możemy szaleć bez ograniczeń, więc stworzyliśmy ogromnego słonecznika. Najpierw malowanie, potem stemplowanie rolką po papierze toaletowym i naklejenie na papier z makulatury. Super sprawa!

Materiały i przybory:

  • biały papier- 2 kartki
  • papier z makulatury lub ostatnia kartka z bloku
  • rolka po papierze toaletowym
  • folia bąbelkowa
  • farby, podkładka, pędzel
  • nożyczki
  • czarny marker
  • klej

1. Biały papier malujemy farbami- jedną, całą kartkę zamalowujemy na żółto, wąski pasek drugiej kartki na zielono a na pozostałym fragmencie kartki malujemy pomarańczowe lub brązowe, duże koło.

2. Przygotowujemy czarną farbę w płaskim pojemniku. Rolkę po papierze toaletowym spłaszczamy, modelując na kształt płatka kwiatu. Stemplujemy czarne kształty na żółtym i zielonym papierze. My stemplowaliśmy na jeszcze mokrych farbach. To będą płatki słonecznika i jego liście. Pozostawiamy do wyschnięcia.

rolka po papierze toaletowym stemplowanie kwiat

3. Folię bąbelkową malujemy na czarno i odciskamy na pomarańczowym kółku. Tak powstanie środek słonecznika. Całość pozostawiamy do wyschnięcia.

stemplowanie folią bąbelkową

4. Wycinamy elementy kwiatu: środek, płatki, liście. Z zielonego papieru wycinamy również łodygę. Zarówno środek słonecznika jak i łodygę obrysowujemy czarnym markerem lub obmalowujemy czarną farbą dookoła.

kolaż słonecznik lato techniki plastyczne

5. Płatki przyklejamy od spodu środka słonecznika. Gotowy kwiat naklejamy na kartce szarego papieru z recyklingu. Doklejamy również łodygę i liście.

kwiat

6. Cała kompozycja nieco wystaje poza brzegi kartki. Płatki słonecznika są nieprzyklejone i nieco odstają od kartki dając wrażenie trójwymiarowości a kolory słonecznika rewelacyjnie prezentują się na szarym tle!

słonecznik praca plastyczna lato wakacje

To ci praca- słonecznik na słoneczne dni!

słonecznik stemplowany rolką po papierze toaletowym

ZapiszA może masz ochotę zobaczyć inne pomysły na prace plastyczne z kwiatkami w roli głównej? Zapraszam do przeglądania zasobów strony:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!