Wiosenna praca do wykonania- przygotowanie sadzonek do ogródka, ogrodu lub na balkon. Sadzonki można posiać w szklarence zrobionej z plastikowych opakowań po żywności oraz rolek po papierze toaletowym.

Materiały i przybory:

  • 2 czyste, plastikowe opakowania po produktach spożywczych
  • rolki po papierze toaletowym
  • dziurkacz
  • nożyczki
  • nitka
  • ziemia, nasiona, woda

1. W plastikowych opakowaniach robimy dziurki. Przewlekamy niteczki w taki sposób by stały się zawiasami górnej części szklarenki. W górnej części szklarenki wykonujemy również kilka otworów wentylacyjnych.

2. Rolki po papierze toaletowym nacinamy w 4 miejscach i składamy w taki sposób, jak to pokazano na zdjęciu. Powstaną nam wtedy doniczki na poszczególne sadzonki.

3. Doniczki wypełniamy ziemią a następnie umieszczamy w dolnej części szklarenki. Do każdej doniczki wkładamy nasionko, przysypujemy ziemią i podlewamy.

Gotowa szklarenka:

4. Roślinki wyhodowane w naszej szklarence z recyklingu! Udały się fantastycznie:)

W tak przygotowanej szklarence z recyklingu można posiać warzywa, kwiaty do ogródka, na balkon i bezpiecznie trzymać je na parapecie okiennym! Serdecznie polecam:)

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!