To mój ukochany przepis z dzieciństwa: szyszki z ryżu preparowanego z krówkami i iryskami, który został wzbogacony dodatkiem amarantusa. To idealny smakołyk na wszelkie dziecięce imprezy! Szyszki są bardzo szybkie do przygotowania, łatwo je wziąć w rączkę, nie brudzą, świetnie pasują do śniadaniówki i są po prostu przepyszne:) W dodatku, dzięki zawartości naturalnego masła, ryżu preparowanego oraz ekspandowanego amarantusa są zdecydowanie bardziej wartościowe niż wiele innych słodyczy.

Składniki:

  • 200 g krówek
  • 150 g irysów
  • 120 g masła
  • 100 g ryżu preparowanego
  • 15 g ekspandowanego amarantusa

Masło, krówki oraz irysy wrzucić do dużego garnka i umieścić na niewielkim ogniu. Mieszać, aż wszystkie produkty się roztopią i połączą.

Masę nie należy zostawiać na ogniu bez mieszania, bo może się przypalić. Można nieco rozgnieść cukierki, wtedy składniki szybciej się połączą. Całość podgrzewać około 10 minut.

Do masy wsypać ryż preparowany oraz amarantus i wymieszać dokładnie, aż do połączenia składników.

Teraz nabieramy masę dużą łyżką i kładziemy na pergaminie, porcja po porcji, nie przejmując się zupełnie kształtem. Ostrożnie - gorące!! Kiedy mamy już rozłożoną całą masę, moczymy delikatnie ręce w wodzie i z każdej porcji formujemy kulkę. Z podanej ilości wyszło mi 25 kulek.

Przygotowane szyszki pozostawiamy na pergaminie do całkowitego ostygnięcia i dopiero wtedy wkładamy do miseczki.

szyszki z ryżem preparowanym krówkami i irysami

Serdecznie polecam ten przepyszny przepis! Moje dzieci uwielbiają ten deser:)

Zachęcam również do wypróbowania innych naszych domowych przepisów.

szyszki preparowany ryż amarantus krówki irysy domowy przepis

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!