Wielobarwna tęcza powstała z kartonowego opakowania po pizzy oraz kolorowych skrawków gazet. Posłużyła nam jako własnoręcznie zrobiona dekoracja dziecięcego pokoju. Prosta praca plastyczna dla maluchów, które uwielbiają zabawy z kolorami. Nie potrzeba nożyczek- wystarczą paluszki do wydzierania fragmentów gazety i klej!

Materiały i przybory:

  • kartonowe opakowanie po pizzy
  • ołówek i nożyczki
  • miseczki lub inne pojemnik
  • stare, intensywnie kolorowe gazety
  • inne kolorowe elementy: guziki, pomponiki, włóczka, materiał
  • klej
  • dziurkacz i nitka

1. Na pudełku po pizzy szkicujemy kształt tęczy a następnie wycinamy go- to zadanie dla dorosłego lub starszego dziecka. Maluch nie sprosta wycięciu kształtu z grubego kartonu.

twórczy recykling opakowanie po pizzy

2. Z kolorowych magazynów i gazet wydzieramy kolorowe skrawki i umieszczamy w miseczkach lub innych pojemnikach żeby się nie pomieszały. Możemy również dołożyć inne elementy- guziki, pomponiki, kawałki włóczki, skrawki materiałów- wtedy tęcza stanie się wielobarwnym kolażem.

3. Smarujemy klejem pierwszy łuk tęczy i przyklejamy fioletowe skrawki papieru.

kolory dla przedszkolaka

4. I dalej kolejno smarujemy klejem wybrany fragment i naklejamy następne warstwy. Nasze łuki tęczy są na szerokość grubego kleju w sztyfcie.

praca plastyczna dla maluchów

Przyklejanie kolorowych gazet to świetna zabawa dla malucha!

5. Zróbcie tyle kolorowych warstw na ile macie ochoty. Nasza tęcza ma ich 6 ale równie dobrze będzie się prezentowała tęcza z 5 kolorów. To nie ma znaczenia! Ważne, by dobrze się bawić robiąc ją a potem cieszyć gotową pracą.

tęcza wydzieranka z gazety praca plastyczna

Na zakończenie można zrobić dziurkę i przywiązać nitkę aby można było łatwo zawiesić powstałą pracę - to świetna dekoracja dziecięcego pokoju! Nasza tęcza wisi w pokoju dziecinnym nad łóżeczkiem córki:) Tęczę można również postawić- karton po pizzy jest na tyle mocny, że praca będzie się świetnie trzymała.

Zapraszamy do zabawy z kolorami!

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!