Moje dzieci kochają tiramisu za wyjątkowy smak a ja kocham je za prostotę i szybkość wykonania. Co więcej, w sezonie na maliny i borówki nie trzeba mnie nawet zbytnio namawiać na zrobienie go. Tiramisu dla dzieci ma też minimalną zawartość cukru, nie zawiera surowych jajek ani naturalnej kawy.

Składniki:

  • paczka podłużnych biszkoptów
  • 1 serek mascarpone [250 gr]
  • słodka śmietanka 30% lub 36% [250gr]
  • 3 łyżki cukru-pudru
  • kawa Anatol
  • maliny i borówki [solidna porcja smaku i witamin]

Serek mascarpone oraz śmietankę schłodzić w lodówce, przez około 4 godziny.

Zaparzyć kawę Anatola w kubku wody, następnie przelać do głębokiego talerza by przestygła.

Serek mascarpone mieszamy z cukrem-pudrem. Śmietankę miksujemy do uzyskania puszystej masy. Do bitej śmietany dodajemy stopniowo serek mascarpone i mieszamy.

Przystępujemy do przygotowania ciasta w foremce. Przyznam, że ja robię je w szklanej formie do pieczenia - nie mam jakiegoś specjalnego naczynia.

Na początku układamy warstwę biszkoptów, zanim położymy je w foremce zanurzamy je na chwilę w Anatolku. Biszkopty nie mogą być rozmiękłe, po prostu namoczone i wyjęte!

Na warstwę biszkoptów wykładamy połowę masy i wyrównujemy. Kolejno układamy drugą warstwę biszkoptów [znowu umoczonych a Anatolku] a na nie pozostałą część masy. Górę ciasta wyrównujemy i układamy na niej gęsto owoce. Moje ulubione połączenie to maliny i borówki. Ale robię to ciasto również z samymi truskawkami, malinami, borówkami... Zimą, kiedy brak owoców tiramisu posypuję grubą warstwą tartej czekolady lub kakao.

Ciasto wkładamy do lodówki na noc a przynajmniej na kilka godzin:)

tiramisu dla dzieci

Przy odrobinie wprawy można je całkiem zgrabnie pokroić i podać na talerzykach, oczywiście poza pierwszą porcją!

Kiedy przygotowuję tiramisu dla większej liczby gości podwajam ilość serka mascarpone, śmietki oraz cukru. Ilość biszkoptów pozostaje taka sama.

Polecam z całego serca! To tiramisu dla dzieci jest tak smaczne, że jest najczęściej zamawianym przez moje dzieci ciastem na małe, domowe świętowanie:)

Tiramisu dla dzieci bez jajek


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!