Po czym poznamy, że wiosna objęła we władanie nasz ogród? Po tulipanach kwitnących wśród trawy! I nieodmiennie staramy się uwiecznić naturę malując lub tworząc tulipany z papieru. Dziś proponujemy przestrzenne tulipany zrobione z pasków kolorowego papieru. Przy użyciu naszej ulubionej maszynki do makaronu! 🙂

Materiały i przybory:

1. Kartkę jasnożółtego papieru przecinamy na pół. Zaginamy każdy z brzegów na około 1 cm i składamy tworząc ramkę. Sklejamy same rogi papieru.

2. Przy użyciu maszynki do makaronu tniemy kolorowe arkusze papieru na szersze paseczki. Potrzebujemy żółtych, pomarańczowych i czerwonych pasków na tulipany i zielonych na łodygi i liście. Tniemy również niewielką ilość zielonych skrawków papieru na trawkę- w otworach na cieńsze paski.

3. Aby uzyskać kwiat tulipana szykujemy jeden długi i jeden połowy długości pasek. Długi pasek sklejamy w koło a następnie na środku, tak by powstała kokardka. Krótki pasek papieru sklejamy w łezkę.

4. Łezkę przyklejamy okrągłą częścią do kokardki a następnie sklejamy sąsiadujące ze sobą płatki. Układamy na kształt kwiatu tulipana a następnie zginamy rogi, by płatki były szpiczaste.

5. Długi pasek zielonego papieru składamy na pół i sklejamy- pozostawiając wolną jedynie małą końcówkę. Tą rozwidloną końcówkę przyklejamy do kielichu tulipana. Z Kolejnych dwu długich pasków robimy liście. Łodygę zaginamy- przyklejamy do dna ramki a następnie doklejamy liście.

6. Cienkie, zielone paseczki tniemy na małe kawałki. Smarujemy klejem dół obrazka i przyklejamy jako trawkę. Dobrze jest użyć różnych kolorów zieleni- ciekawe to wygląda 🙂

Gotowy obrazek z tulipanami- filigranowy, delikatny, uroczy!

praca plastyczna tulipany z pasków papieru

I tulipanowy obrazek w całej okazałości! Zachęcam do radosnego tworzenia w wiosennym klimacie:)

tulipany z paseczków papieru

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!