Wiosenne tulipany - piękne w naturze i jeszcze piękniejsze jako efekt twórczej pracy dzieci!! Dziś prezentujemy pomysł na przedstawienie tulipanów wykonanych z pociętych rolek po papierze toaletowym.

Materiały i przybory:

  • rolki po papierze toaletowym
  • papier
  • nożyczki
  • zszywacz biurowy
  • dobry klej - np.: magic
  • farby akwarelowe
  • pędzel, woda, podkładka

Rolki po papierze toaletowym tniemy na paski szerokości mniej więcej 1 cm.

Na wykonanie jednego tulipana potrzebujemy 3 kawałki rolki. Najpierw spłaszczamy je na kształt łezki, potem zszywamy je na dole - najlepiej użyć do tego zszywacza biurowego - a następnie na górze, w taki sposób jak to zostało pokazane na zdjęciu. Można je również sklepić ale wymaga to większej cierpliwości.

Tulipany układamy na kartce papieru: dodajemy jeszcze łodygi z przeciętych pasków rolki oraz pojedyncze fragmenty rolek jako pąki lub liście... Wszystkie elementy przyklejamy do kartki przy pomocy dobrego kleju, ja używam w tym celu kleju magic i pozostawiamy do wyschnięcia.

tulipany z rolek po papierze toaletowym

Teraz czas na największą przyjemność: malowanie!!! My używaliśmy akwarelek ale zwykłe farby nadadzą się do tego równie doskonale:)

tulipany z rolki po papierze toaletowym twórcza praca plastyczna z recyklingu

Starsze dzieci poradzą sobie zarówno z wykonaniem jak i naklejeniem tulipanów na kartkę natomiast przedszkolakom należy przygotować gotowe kwiaty do pomalowania.

tulipan z rolki po papierze toaletowym

Tą pracę można także wykonać wypełniając kontury tulipanów bibułą!

Jeśli spodobał Ci się ten pomysł zapoznaj się z innymi naszymi pomysłami na wykorzystanie rolek po papierze toaletowym albo inspiracje na prace plastyczne z tulipanami!

Zapraszamy serdecznie:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!