Z wakacji przywieźliśmy spory zapas skarbów. Niestety trzymanie pudła z kamieniami, kolejnego z muszelkami, patykami i innymi skarbami przekracza możliwości gabarytowe naszego mieszkania;) Wakacyjna skrzynia skarbów to ciekawa propozycja prezentacji wybranych okazów!

Materiały i przybory:

  • kartonowe opakowanie po jajkach
  • farby, pędzel, podkładka
  • sypki brokat
  • klej, np. Magic
  • skarby przywiezione z urlopu

1. Kartonowe opakowanie po jajkach pomalować na wybrany kolor. Jeszcze mokrą farbę można posypać lekko brokatem. Skrzynia nabierze wtedy magicznego blasku:) Pozostawić do wyschnięcia.

pamiątki z wakacji przechowywanie

2. Skrzynię wypełnić przywiezionymi z wakacji skarbami. Dla lepszej prezentacji niektóre okazy można przykleić na właściwe miejsce. Na szczęście nasza skrzynia ma ograniczoną pojemność;)

wakacyjna skrzynia skarbów

W ten sposób można przygotować niebieską skrzynię wypełnioną skarbami przywiezionymi znad morza lub jeziora, zieloną wypełnioną mchem, listkami, patykami i innymi zdobyczami przywiezionymi z wyprawy do lasu, pomarańczową ze skarbami z wyprawy w góry......

pamiątki z wakacji muszle muszelki

Zapisz

Zapisz

Zobacz też inne pomysły na przestrzenne prace plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem opakowań po jajkach!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!