Prezenty dla dziewczynek z całej klasy z okazji walentynek to ogrom radości i trochę pracy. W tym roku przygotowaliśmy naszyjniki w kształcie serduszek z modeliny. A że niestety mieliśmy mało czerwonego koloru to musieliśmy nieco kombinować... Zobaczcie sami, co nam się udało zrobić!

Materiały i przybory:

1. Z paczki modeliny wybieramy kolory: czerwony, pomarańczowy, żółty i biały. Rozwałkowujemy na cienkie wałeczki i zwijamy razem. Użyliśmy tych wszystkich kolorów, ponieważ chcieliśmy przygotować dużo serduszek a modeliny było mało....

prace z modeliny dla dzieci

2. Tak przygotowany wałeczek spłaszczamy w maszynie do robienia makaronu. Uzyskany paseczek składamy i jeszcze raz przekręcamy aż uzyskamy zadowalającą nas mieszaninę kolorów. Modelinę możemy też rozwałkować zwyczajnie wałkiem do ciasta.

modelina dla dzieci

3. Z uzyskanych placków modeliny przy pomocy foremek do ciasteczek wycinamy serduszka. Słomką do napoi robimy dziurki.

serduszka z modeliny dzieci

4. Przygotowane serduszka układamy na papierze do pieczenia i utwardzamy w piekarniku zgodnie z instrukcją podaną przez producenta modeliny.

serca z modeliny walentynki dzień mamy

5. Kiedy serduszka wystygną lakierujemy je lakierem do paznokci. To sprawi również, że będą nieco mniej kruche. Pozostawiamy do wysuszenia.

6. Na każdym z serduszek mocujemy kawałek muliny.

naszyjnik z serduszkiem od dziecka

Gotowe naszyjniki to niedrogi prezent walentynkowy dla dziewczynek z całej klasy. Walentynki to czas kiedy możemy sprawić niecodzienną przyjemność otaczającym nas bliskim i znajomym. 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!