Z letnich skarbów możemy zrobić warcaby. Zgromadzenie pionków, przygotowanie planszy i rozegranie turnieju warcabowego uatrakcyjni nam wakacyjny pobyt na łonie natury. Po powrocie do domu będzie też doskonałą pamiątką z wakacji dla naszych dzieci, oszczędzając nam jednocześnie kupowania kolejnego chińskiego drobiazgu.

Materiały i przybory:

  • kartka ksero
  • stara gazeta
  • nożyczki
  • klej
  • 12 muszelek i 12 kamyczków

1. Ze spaceru przynosimy 12 muszelek i 12 kamyczków, małych szyszek- to będą pionki potrzebne do gry. Możemy też wykorzystać rzeczy z recyklingu takie jak: nakrętki po napojach, mleku, korki, kapsle...

2. Z kartki ksero wycinamy maksymalnie duży kwadrat.

3. Ze starej gazety wycinamy 32 kwadraciki- długości boku ok 2,5 cm. Przyklejamy kwadraty jako pola na przygotowanej wcześniej kartce w taki sposób by uzyskać szachownicę.

Gotowe!

Teraz możemy urządzić turniej warcabowy o mistrzostwo plaży:) Kto wygra: muszelki czy kamyczki?

Takie warcaby to nie tylko świetna pamiątka z wakacji, może stać się również wspaniałym eko-prezentem z okazji urodzin, imienin czy Dnia Dziecka.

Koniecznie zajrzyj do innych naszych pomysłów na wykorzystanie muszelek w pracach plastycznych!

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!