Bardzo prosta, wielkanocna girlanda z pisanek przygotowana z gotowego szablonu. Pisanki zostały wydrukowane na kolorowym, pastelowym papierze, są idealnej wielkości zarówno do kolorowania jak i nawleczenia na sznureczek jako girlanda! Tak wykonana ozdoba to zarówno świetne ćwiczenie w kolorowaniu jak i piękna wielkanocna ozdoba mieszkania czy sali szkolnej:)
W artykule znajduje się bezpłatny wzór pisanek do pobrania i wydrukowania.

Materiały i przybory:

  • pastelowy papier ksero
  • nożyczki
  • kredki
  • sznurek
  • taśma samoprzylepna

Zamieszczony poniżej szablon drukujemy na kilku kolorowych kartkach pastelowego papieru ksero. Pisanki można również wydrukować na białym papierze, wtedy dzieci będą miały nieco więcej kolorowania. Na jednej stronie wydruku mieści się 8 różnych pisanek.

Wielkanocna prosta girlanda z pisanek szablon do wydrukowania i kolorowania dla dzieci

Pisanki kolorujemy! Można użyć kredek lub mazaków. Kolorować wszystkie elementy pisanek lub tylko wybrane, pozostawiając tło w kolorze kartki... Liczbę pisanek oraz elementów do kolorowania dostosowujemy do możliwości i umiejętności dziecka.

Wielkanocna girlanda z pisanek do kolorowania dla dzieci

Łatwiej jest pokolorować pisanki na dużym arkuszu papieru! Nie ma kłopotu z brudzeniem stołu:)

Pokolorowane pisanki wycinamy i naklejamy na sznurek przy pomocy taśmy samoprzylepnej.

Wielkanocna prosta girlanda z pisanek do kolorowania dla dzieci

Dzięki temu zyskujemy możliwość przesunięcia pisanek, tak by ładnie się prezentowały:)

Wielkanocna grilanda z pisanek do kolorowania dla dzieci

Gotowa wielkanocna girlanda z jajeczek ślicznie się prezentuje! Pisanek jest naprawdę bardzo dużo i gotowymi girlandami można ozdobić wszystkie okna w domu czy w sali!

Wielkanocna girlanda z pisanek

Radosnej zabawy i Wesołych Świąt!

Jeśli szukasz innych inspiracji na prace plastyczne wykonywane z dziećmi w okresie Wielkanocy zajrzyj do naszych pomysłów na pisanki, zajączki, baranki, kurczaczki, wielkanocne koszyczki na pisanki, świąteczne kartki DIY... Serdecznie zachęcam do przeglądania zasobów strony!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!