Przygotowując się do obchodów Świąt Wielkanocnych, naszą działalności zaczynamy od własnoręcznego przygotowania świątecznych kartek do wysłania naszym bliskim! W tym roku zrobiliśmy kartki wielkanocne z królikami przygotowanymi techniką origami z koła. Projekt jest niezwykle łatwy do wykonania a przygotowane karteczki bardzo estetyczne!

Materiały i przybory:

Do przygotowania bazy kartki świątecznej należy kartkę formatu A4 przeciąć na pół a następnie każdą z części równo złożyć. W ten sposób uzyskamy dwie bazy do kartek wielkanocnych.

Do przygotowania jednej kartki z króliczkiem potrzebujemy jedną bazę, jedną kolorową karteczkę z notesiku-kostki, 3 duże kółeczka zrobione dziurkaczem ozdobnym, 2 małe kółeczka z dziurkacza oraz 4 serduszka.

Jedno duże kółko to głowa króliczka, dwa duże kółeczka składamy na pół - to będą uszy króliczka, dwa małe kółeczka również składamy na pół - to będą łapki naszego wielkanocnego królika.

Wszystkie elementy naklejamy na małą karteczkę z notesiku. Sposób w jaki wykonany został króliczek to metoda origami z koła.

Tak przygotowanego królika ozdabiamy mazakami - rysujemy wnętrze uszek, nosek, wąsiki, oczka oraz pazurki w łapkach.

Karteczkę z gotowym królikiem naklejamy na bazę kartki, dodatkowo ozdabiamy serduszkami wyciętymi dziurkaczem. Kartkę można oczywiście ozdobić w inny, dowolny sposób!

Wielkanocne kartki świąteczne z motywem królika prezentują się znakomicie! Przygotowaliśmy ich bardzo dużo- dzięki pracy naszych dzieci, każda jest inna. Samo wykonanie, sprawiło nam ogrom radości! Pozostaje je wypisać, włożyć do kopert i wysłać:)

Serdecznie zachęcam do wykonania takich lub podobnych zajączków origami!

Zabawa paluszkowa:

Zajączki

Tutaj są zajączka uszy, (podnosimy do góry palec wskazujący i środkowy)

a tu jego nos. (kładziemy kciuk na zgiętych – 4 i 5 palcu)

Tak zajączek kica, (zginamy i prostujemy kilka razy rękę w nadgarstku.)

tak ze strachu drży. (potrząsamy dłonią)

Tak zajączek się przytula, (przytulamy rękę do brody, głaszczemy palcami policzek)

i swe uszka stula, (zginamy palec wskazujący i środkowy)

kiedy idzie spać. (kładziemy jedną dłoń w drugą)

Więcej zabaw paluszkowych można znaleźć tu!

Zobacz też inne pomysły na prace plastyczne z koła!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!