Wiosenna gra "Snap" to gra dla dzieci od 4 roku życia stworzona na podstawie "Jungle snap". Proste zasady, samodzielnie przygotowane karty do gry zachęcą stęsknione za wiosną dzieciaczki do wesołej zabawy. Do tego nasza gra pomaga ćwiczyć koncentrację uwagi oraz refleks. Ten zestaw wiosennych kart można również wykorzystać do nauki nazw kolorów.wiosenna gra snap dzieci

Materiały i przybory:

  • blok techniczny A4 biały
  • puste opakowanie po małym jogurcie
  • kilka ziemniaków, nożyk do warzyw
  • foremki do małych ciasteczek w wiosennych kształtach
  • korek od wina
  • nakrętka od mleka ze ślimakiem
  • farby plakatowe
  • pędzel, pojemnik na wodę i podkładka
  • nożyczki
  • duży kawałek tapety samoprzylepnej lub kilka arkuszy samoprzylepnego papieru w jednym kolorze

1. Nakładamy farbę w zielonym kolorze do płaskiego pojemnika, moczymy w farbie pojemniczek po jogurcie i odciskamy kółko na arkuszu papieru z bloku technicznego. Musimy zrobić 26 kółeczek - to będą nasze karty do gry.

karty do gry diy

2. Przecinamy ziemniak na pół. Wciskamy wybraną foremkę do ciasteczek w ziemniaka a następnie, nie wyjmując foremki, odcinamy nadmiar ziemniaka, tak by powstała pieczątka. Wyjmujemy foremkę i mamy gotową pieczątkę.

pieczątka z ziemniaka praca plastyczna

3. Do zrobienia zestawu kart do gry potrzebujemy 9 różnych kształtów. My wykorzystaliśmy następujące kształty foremek: motyl, kwiatek, kaczka, kurczątko, zając, jajko, baranek. Ponadto z korka od wina zrobiliśmy słońce, a z nakrętki po mleku ślimaka.

foremki do ciasta praca plastyczna

4. Każdą z pieczątek malujemy pędzelkiem dość gęstą farbą i pieczętujemy 4 razy w przygotowanych wcześniej kółkach. Tak powstaną karty do gry. Po wyschnięciu farby, możemy dodatkowo kolorowymi kredkami lub mazakami dorysować drobne elementy np.: promyki słońca, oczy zwierzątkom, czułki motylom.

wiosna pieczątka z ziemniaka dzieci

5. Wycinamy wszystkie przygotowane karty.

karty do gry przedszkolaki

6. Z samoprzylepnej tapety odklejamy papier zabezpieczający i przyklejamy kolejne karty. O ile wcześniejsze kroki dziecko może wykonać samodzielnie, o tyle tu warto je wyręczyć- jest to dość uciążliwe zadanie.

wiosna zabawa dzieci

Gotowe! Zapraszamy do zabawy:)

Zasady gry:

Potasuj karty i rozdaj wszystkim graczom. Każdy z graczy trzyma swoje karty na stosiku przed sobą, obrazkami do dołu. Pierwszy gracz bierze kartę z góry swojego stosiku i kładzie obrazkiem do góry na środku. Kolejny gracz bierze pierwszą z góry kartę ze swojego stosiku i kładzie obok środkowej karty. Jeśli odkryta karta jest taka sama jak ta, która leży na środku stołu,wtedy pierwszy gracz, który zawoła "Snap" zbiera wszystkie leżące na stole karty i kładzie je na spodzie swojego stosiku kart.

snap gra przedszkolaków

Kolejną rundę zaczyna pierwszy gracz obok tego, który zagarną karty wykładając pierwszą kartę na środek stołu.

Wygrywa ten gracz, który zdobędzie wszystkie karty.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!