To propozycja wspólnej zabawy opiekuna i dziecka. Takie zadanie sprzyja kształtowaniu umiejętności współpracy oraz naprzemienności działań. Wspólna praca w której: kolejno dorosły wycina, dziecko dorysowuje brakujące elementy, zachęca również do mówienia, dziecko na bieżąco może opowiadać tworzoną historyjkę. Takie sytuacje wzmacniają w dziecku także poczucie pewności siebie i bezpieczeństwa.wspólne rysowanie

Materiały i przybory:

1. Wytnij pierwszy element obrazka np. żółte kółko, przyklej je wysoko, mówiąc że to słońce. Spytaj dziecko czego brakuje i poproś by to dorysowało.

wycinanki uzupełnianki

2. Kolejno wycinaj i przyklejaj elementy pracy podążając historią, którą dziecko opowiada. Pamiętaj, że liczy się wspólna zabawa a nie piękne wycinanki czy idealnie dorysowane części.

3. Możesz ukierunkować dziecko, aby zwróciło uwagę na drobne szczegóły wyglądu postaci: uszy, palce,wąsy kota....

4. Takie wspólne tworzenie można powtarzać co jakiś czas. Mamy wtedy doskonałą możliwość dostrzeżenia jak rozwija się nasze dziecko, jak kształtuje się precyzja ruchów ręki, rozwija wyobraźnia.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!