Korzystając z uroków wakacji i dostatku wolnego czasu, zrobiliśmy latającą zabawkę z plastikowych butelek. To doskonałe zajęcie na nudne popołudnie dla spragnionych atrakcji dzieci.

zabawka z plastikowych butelek

Materiały i przybory:

  • dwie plastikowe butelki
  • sznurek
  • nożyczki
  • taśma klejąca
  • kolorowe ścinki bibuły lub papieru

1. Z plastikowych butelek odcinamy górę. Z pozostałych części każdej z butelek wycinamy po dwa takiej samej wielkości prostokąty. Najłatwiej zrobić to odcinając walec a następnie przeciąć go na pół.

recykling plastikowa butelka zabawka

2. Sznurek przecinamy na pół. Na środku każdego ze sznurka zawijamy prostokątny fragment wycięty z butelki. Brzegi oklejamy kilkukrotnie taśmą, aby uzyskać wygodny dla dziecka uchwyt.

uchwyt z plastikowej butelki

3. Oba sznurki, ze zrobionymi uchwytami do trzymania, składamy równo na pół, na końcach zawiązujemy supełki a następnie przeciągamy przez odcięty fragment butelki.

4. Teraz oba końce sznurków zakończone supełkami przeciągamy przez drugi fragment butelki, tak jak to pokazano na zdjęciu.

bomba zabawka z butelki

5. Uzyskujemy następujący kształt:

recykling zabawka butelka

6. Do środka wkładamy dość duże fragmenty kolorowej, sztywnej bibuły lub papieru. Równie dobrze, możemy pominąć ten etap. Nam mniejsze skrawki powypadały w trakcie zabawy:)

7. Przy pomocy taśmy klejącej łączymy oba fragmenty butelek.

 

8. Na zakończenie robimy uchwyty na drugich końcach obu sznurków. Na supełkach zawijamy pozostałe dwa prostokątne fragmenty a następnie oklejamy taśmą klejącą.

Ta zabawka naprawdę działa...

zabawka z recyklingu

...dzieci nazwały ją bombą!

ekozabawka z recyklignu plastikowa butelka


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!