Nieodmiennie wakacje kojarzą mi się ze spełnianiem dziecięcych marzeń i pragnień. W końcu beztroski, wakacyjny czas to właśnie okres cudownego "nicnierobienia" i wolności. A jak powszechnie wiadomo, to właśnie złota rybka może spełnić takie marzenia... Więc do dzieła! Czas na złotą rybkę przygotowaną z udziałem rolki po papierze toaletowym🙂

Materiały i przybory:

  • błękitna kartka na tło
  • farby, pędzel, podkładka
  • płaski pojemnik na farbę, potrzebny do stemplowania
  • rolka po papierze toaletowym
  • naklejka - oko lub czarny marker
  1. Na błękitnej kartce, stanowiącej tło pracy, malujemy kształt rybki. Używamy żółtej, intensywnej barwy! Oczywiście ze starszymi dziećmi możemy przygotować bardziej skomplikowane tło, na przykład: odciskając pomalowaną folię bąbelkową, malując wacikiem umoczonym w farbie, malując gazetę a następnie drąc ją w kształcie fal i naklejając na kartkę...

2. Rolkę po papierze toaletowym składamy na pół i zwijamy do uzyskania półokrągłego kształtu. Rolkę maczamy w brązowej farbie i stemplujemy rybkę, by uzyskać kształt łusek. Pracę pozostawiamy do wyschnięcia.

3. Na koniec naklejamy naklejkę w kształcie oka, ewentualnie malujemy oko farbą lub czarnym markerem.

Uwielbiam dziecięcy sposób odzwierciedlania świata, uśmiech naszej złotej rybki jest po prostu kwintesencją rybiego pyszczka!

Radosnego tworzenia!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!