Nasze dziecko do rysowania zużywa całkiem sporo papieru. Dla oszczędności zrobiliśmy zmazywalną tablicę, na której można wielokrotnie, swobodnie kreślić dowolne kształty. Na dodatek odkryliśmy sposób na rysowanie symetrycznych obrazków:)

Materiały i przybory:

  • duży woreczek strunowy
  • krem, krem do golenia lub inna "maź"
  • kartka czarnego papieru jako podkładka
  • patyczek kosmetyczny

1. Woreczek strunowy wypełniamy kremem. My użyliśmy zwykłego kremu do rąk, w którym upłyną termin ważności:) Pierwszy woreczek wypełniliśmy pianką do golenia, ale to nie było dobre rozwiązanie.

2. Wypuszczamy całe powietrze z woreczka strunowego i dokładnie go zamykamy. Delikatnie wygładzamy powierzchnię woreczka rozprowadzając w jego wnętrzu krem cieniutką warstwą aż do uzyskania gładkiej, białej płaszczyzny.

3. Pod woreczek podkładamy czarną kartkę ale nie jest to konieczne. Teraz możemy rysować przy użyciu patyczka kosmetycznego i zmazywać obrazki wygładzając powierzchnię woreczka.

ścieralna tablica diy

4. Nasze dziecko odkryło, że jeśli złoży woreczek na pół, narysuje coś na nim a potem rozłoży to powstanie symetryczny obrazek.

rysowanie symetryczne dzieci

rysowanie symetryczne przedszkolaki

Naszej tablicy wypełnionej kremem używaliśmy dość intensywnie przez kilka dni. Świetnie się sprawdzała! Natomiast nasz pierwszy woreczek, wypełniony pianką do golenia okazał się kompletną klapą. Źle się po nim rysowało a następnego dnia pianka stała się półprzeźroczysta.

zmazywalna tablica domowej roboty

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!