Przepiękna w swojej prostocie, przestrzenna praca plastyczna przedstawiająca wiosenne żonkile. Efekt przestrzeni uzyskany został przez wykonanie środka żonkila z elementu wyciętego z opakowania po jajkach. Serdecznie polecam!

Materiały i przybory:

  • opakowanie po jajkach
  • nożyczki
  • żółta farba, pędzel, podkładka
  • kartka papieru
  • żółta i zielona bibułka
  • klej

1. Z opakowania po jajkach wycinamy środki do żonkili. My użyliśmy opakowania po 2o jajkach 🙂 Mają bardziej płaskie pojemniczki na pojedyncze jajka.

recykling opakowanie po jajkach

2. Wycięte elementy malujemy na żółto i pozostawiamy do wyschnięcia.

praca plastyczna z opakowania po jajkach

3. Z bibuły wycinamy zielone paski, naklejamy je na kartce papieru.

wiosenna praca plastyczna dla dzieci

4. Z żółtej bibułki wycinamy płatki żonkili. Tylko środek żółtego kwiatka smarujemy klejem i naklejamy na przygotowaną kartkę następnie przyklejamy przestrzenny element wycięty z opakowania po jajkach.

wiosenne żonkile przedszkolaki

Uwielbiam połączenie mocnego zielonego koloru ze słonecznym żółtym. Ciekawym efektem jest również połączenie bibułki i elementu wyciętego z opakowania po jajkach 🙂 Zachęcam do wiosennego tworzenia!

żonkile bibuła i opakowanie po jajkach

Niezbyt skomplikowane wykonanie i świetny efekt końcowy, do tego wykorzystane do stworzenia tej pracy materiały plastyczne są dostępne od ręki w każdym domu. To lubię 🙂

przestrzenne żonkile dla dzieci

Przestrzenne żonkile z bibuły oraz wytłoczki do jajek- dobry pomysł na pracę plastyczną przedstawiającą wiosenne kwiaty dla przedszkolaków i uczniów.

Zobacz też inne kreatywne pomysły na prace plastyczne dla dzieci!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!