Przeurocze, niezwykle łatwe do samodzielnego wykonania przez dzieci zwierzątka z liści. Zestaw zawiera 4 szablony do wydrukowania. Wystarczy pokolorować, wyciąć i przykleić papierowe elementy do dużego liścia klonu i mamy gotowe zwierzątka: lisa, jeża, pawia oraz lwa.

Materiały i przybory:

  • wydrukowane szablony zwierzątek [linki w treści artykułu]
  • naturalne, najlepiej świeżo zebrane jesienne liście klonu
  • mazaki lub kredki
  • nożyczki
  • klej

Wydrukowany szablon rozcinamy na pół. Kolorujemy elementy pawia i wycinamy. Duży liść klonu naklejamy na kartkę, na niego naklejamy tułów pawia oraz pawie oczka. Jeśli liść jest duży - naklejamy duże oczka, jeśli mniejszy to mniejsze.

zwierzątka z liści szablon do wydruku pracy plastycznej paw

Aby przygotować jeża należy postąpić tak jak przy wykonaniu pawia. Tu do ozdoby mamy do wyboru: jabłuszko, gruszkę lub grzybka. Można oczywiście dać jeżykowi wszystkie elementy. To najbardziej jesienny projekt wykorzystujący liście!

jeż z liścia szablon do wydrukowania

Wykonanie liska jest chyba najprostsze i najszybsze. Kolorujemy tylko uszy, wycinamy wszystkie elementy i naklejamy na liść klonu. Wąsy dorysowujemy tuż obok noska! Z tego szablonu można też zrobić wiewiórkę. Wystarczy dorysować duże zęby pod nosem i pędzelki przy uszkach.

lis z liścia do wydruku praca plastyczna

I ostatni projekt - to lew. Jest bardzo słodki i najbardziej spodobał się dzieciom!

jesienny lew z liścia klonu, do wydruku

Pięknie prezentują się te jesienne prace plastyczne przygotowane z wykorzystaniem naturalnych liści!

zwierzęta z liści z szablonami do wydruku prac plastycznych

Dzięki zastosowaniu naturalnych wybarwionych jesienią liści oraz elementów do wyboru można stworzyć naprawdę unikatowe a jednocześnie wyjątkowo estetyczne prace plastyczne. Te projekty to także świetna wprawka w wycinaniu! Doskonale sprawdzą się w starszych grupach przedszkola, młodszych szkoły i przede wszystkim świetlicy szkolnej! Serdecznie polecam:)

paw z liści jesiennych z szablonami do wydruku

Radosnego tworzenia!!

Zachęcam do przyjrzenia się innym naszym pracom plastycznym z wykorzystaniem liści.

jesienne liście prace plastyczne dla dzieci

Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!