Tańczący kwiatek, to praca dla miłośników teatrzyków i kwiatków w jednej osobie. Kwiatuszek jest zrobiony z papilotki na babeczkę, słomek oraz drucików kreatywnych. Jest umocowany na patyczku kreatywnym i można nim naprawdę poruszać i odgrywać role. Zapraszam do tworzenia i zabawy!

Materiały i przybory:

1. Szykujemy elementy składowe potrzebne do wykonania kwiatka: z papilotki na babeczkę wycinamy kwiatka, słomki tniemy na 10 mniej więcej równych odcinków [ 3,5 - 4 cm], z żółtego papieru wycinamy kółko.

twórczy recykling kukiełka ze słomek diy

2. Na zielony drucik kreatywny nawlekamy słomkę, koralik, 4 słomki, koralik i na koniec słomkę. Końce drucika kreatywnego zaginamy na kształt łezki. To jest połowa kwiatuszka. Na drugą słomkę nawlekamy słomkę, koralik i kolejną słomkę. To druga część kwiatuszka.

kukieła kwiatek

3. Teraz przewlekamy drucik przez dwie środkowe słomki a następnie znowu nawlekamy słomkę, koralik i słomkę. Na końcu robimy łezkę - rączkę kukiełki.

kwiatek ze słomek do napoi i papilotk na babeczkę

4. Przystępujemy do wykonania głowy tańczącego kwiatka. W tym celu na papilotka naklejamy żółty środek i malujemy na nim buźkę kukiełki. Z trzeciego drucika kreatywnego odcinamy fragment, zawijamy go na miejscu szyi kwiatka i zaginamy. Do drucika przyklejamy naszą przepiękną, kwiatkową buźkę.

kukiełka ze słomek do napoi

5. Czas na danie ruchu kwiatuszkowi. W patyczku kreatywnym, ostrym szpikulcem robimy 3 dziurki. Jeśli patyczek pęknie - żadna strata i tak będzie się to trzymało. Przez otwory przewlekamy nitkę, na końcach robimy supełki lub tak jak ja, zawiązujemy małe koraliki. Tym sposobem niteczki nie wysunął się z drewienka. Końce nitek przywiązujemy do łapek kwiatka i jego głowy. Pod szyją zawiązujemy zieloną wstążeczkę.

kukiełka kwiatek teatrzyk dla dzieci

Gotowy do zabawy tańczący kwiatek.

tańczący kwiatek kukiełka diy ze słomek

Teraz możemy zrobić teatrzyk z kukiełką - kwiatkiem w roli głównej lub potańczyć z nim do muzyki. Wszystko zależy od tego, na co macie ochotę. W takim towarzystwie dobra zabawa murowana!

tańczący kwiatek diy


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!