Ostatnio moje dzieci chorowały i przechodziły same siebie siedząc w kiepskich nastrojach w domu. Poziom ich znudzenia i mojej tolerancji na kaprysy sięgnął zenitu. Rozwiązaniem problemu okazały się jak zwykle farby i karton po jajkach.... Powstała rodzinka gąsienic- trochę malowania i mnóstwo zabawy gotowymi gąsienicami:)

Materiały i przybory:

  • opakowanie po jajkach
  • nożyczki
  • farby, pędzle, podkładka
  • klej
  • drucik kreatywny
  • czarny marker lub ruchome oczka

1. Z opakowania po jajkach wycinamy kształt gąsienicy, czyli rozcinamy kartonowe opakowanie na pół i wyrównujemy brzegi.

2. Ciałko gąsienicy malujemy dowolnie i pozostawiamy do wyschnięcia.

3. Z resztek kartonowego opakowania wycinamy oczy i buzie. Buzie malujemy na czerwono. W oczkach rysujemy czarne kropki- możemy również użyć samoprzylepnych ruchomych oczek.

4. Z brzegu robimy nożyczkami dziurki i wkładamy w nie kilkucentymetrowy fragment drucika kreatywnego. Zaginamy końcówki by wyglądały jak czułki. Naklejamy oczka i buzie i mamy już gotową gąsienicę.

gąsienica praca plastyczna dla dzieci

W czasie zabawy nasze gąsienice niestety nieco skróciły się;) Nic to nie przeszkodziło w przedniej zabawie! Po prostu krótsze gąsieniczki stały się młodszym rodzeństwem dłuższych.

gąsienica z opakowania po jajkach

Dużo zdrowia i miłej zabawy życzymy!

gąsienica z opakowania

Zapisz

Zobacz też inne kreatywne pomysły na wykorzystanie opakowań po jajkach do prac plastycznych dla dzieci!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!