Prezentujemy kilka propozycji wykorzystania wierzby energetycznej wokół domu.

Jest to roślina o bardzo dużych przyrostach rocznych, sadzonki świetnie się przyjmują i oprócz wykorzystania na plantacjach jako roślina energetyczna może z powodzeniem stać się ozdobą przydomowego ogrodu czy działki oraz stać się wspaniałym letnim domkiem dla naszych dzieci.

Wierzba w ogrodzie

Zielony żywopłot – szybkorosnąca zielona ściana – w ciągu roku oddzieli nas od niemiłych widoków czy zbyt ciekawskich sąsiadów. Roczny przyrost dochodzi do 3m, dwuletnia wierzba dorasta nawet do 7m.

Płotki w mini-ogródkach – doskonale oddzielą ogródek ziołowy od trawnika.

Plecione płotki pozwolą nam podnieść fragmenty ogrodu zmieniając jego formę.

Żywe domki – oryginalne zielone altany do zabawy na świeżym powietrzu dla naszych maluchów.

Domek prezentowany na zdjęciach jest posadzony w tym roku bardzo wczesną wiosną – należy to zrobić jak najszybciej – gdy tylko gleba rozmarznie na tyle by móc sadzić roślinę. Najlepiej jest wykonać głębokie otwory np. łomem i w tych otworach umieścić ścięte jednoroczne gałęzie. Można podlewać roślinę, co ułatwi jej przyjęcie. Domek ma około 2,2-2,5m wysokości.

Po około miesiącu doskonale widać, które sadzonki się przyjęły (w ubiegłym roku posadziliśmy wierzbę zbyt późno i niestety tylko pojedyncze sztuki ruszyły). Po dwóch miesiącach powoli domek został wypleciony, a gałęzie tworzące dach zostały związane konopnym sznurkiem.

Domek jest nazywany „tajną bazą”:)

Teraz czekamy na dalsze przyrosty, by ściany domku się „zagęściły”.

Wejście:

Ukryte wyjście – widok ze środka domku.

Widok na zwykłe wyjście z zewnątrz domku.

 Miłego odpoczynku na łonie natury!!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!