Lato, słońce i woda! To fantastyczna trójka gwarantująca dobrą zabawę zarówno małym, jak i dużym dzieciom:) Jako zapowiedź - albo wspomnienie - nadmorskich atrakcji proponuję wykonanie twórczej pracy plastycznej powstałej z papierowych kółek. Rybki, kraby, meduzy i morski żółw - wszystkie te zwierzątka zostały zrobione z wykorzystaniem małych, średnich i większych kółek, metodą origami! Oczywiście całość została wzbogacona rysunkami, niteczkami i odciskami farby:) Gotowi?? Do dzieła!

Aby przygotować tą pracę plastyczną, potrzebne będą następujące materiały i przybory:

Na niebieską kartkę naklejamy ręcznie oddarty kawałeczek żółtego papieru - to podmorskie dno.

Krab i mały krabik

Na czerwonym papierze odrysowujemy dużą nakrętkę lub małą metalową pokrywkę a następnie wycinamy. Dziurkaczem ozdobnym wycinamy 4 czerwone kółeczka na szczypce kraba. Wszystkie kółeczka składamy na pół i naklejamy tak, jak to zostało pokazane na zdjęciach. Nogi i czułki rysujemy pisakiem. Przyklejamy samoprzylepne oczka. W analogiczny sposób, z mniejszych kółeczek robimy małego kraba:)

krab origami z koła praca plastyczna dla dzieci

Meduza

Do przygotowania meduzy będzie potrzebne tylko jedno różowe kółko. Odrysowujemy je od dużej nakrętki i wycinamy. Składamy na pół. Do jednej strony przyklejamy kilka odciętych pasemek włóczki. Naklejamy na kartkę, rysujemy uśmiech i oczy [można też nakleić ruchome oczka- moim dzieciom dziś to spodobało się najbardziej]. Z mniejszego kółka robimy dziecko meduzę:)

meduza origami z koła podwodny świat

Rybki z kółeczek

Do wykonania pojedynczej rybki potrzebujemy jedno większe i jedno mniejsze kółeczko w tym samym kolorze ale w innym odcieniu. Małe kółeczko zaginamy tak, jak to zostało pokazane na zdjęciu - to rybie ogonki i naklejamy na większe kółko a następnie całość na kartkę. Oczka i buziaczek rysujemy! Możemy przygotować dowolną ilość rybek lub nawet całą ich ławicę. U nas, tradycyjnie powstała rodzinka!

rybka origami z koła podwodny świat praca dzieci

Morski żółw

Do wykonania żółwia potrzebujemy naprawdę dużo kółeczek, bo aż 9!! Dwa największe kółeczka odrysowujemy od nakrętek a pozostałe wycinamy dziurkaczami ozdobnymi. Na największym kole naklejamy 4 łapki, głowę oraz ogonek - taki sam jak u rybek. Odwracamy żółwia i naklejamy 2 kolejne kółka jako skorupę. Całość przyklejamy do kartki, rysujemy jeszcze tylko oczka i uśmiech, i gotowe:)

morski żółw origami z koła praca plastyczna dla dzieci

Teraz ostatni etap - ozdabianie pracy! Rysujemy podwodne rośliny, naklejamy kółka z narysowanymi muszelkami oraz rysujemy na dnie piasek…

podwodny świat origami z koła świetlica

Przy każdym morskim stworzeniu malujemy banieczki powietrza! Trochę białej farby wlewamy do plastikowej nakrętki i umoczonym w niej paluszkiem stawiamy kropeczki! To świetna zabawa:)

podwodny świat origami z koła praca twórcza dla dzieci

I na takich właśnie twórczych pracach upłynęło nam dziś przedpołudnie!!

podwodny świat akwarium dno oceanu zwierzęta morskie origami z kółka dzieci

Możecie też zobaczyć inne nasze wakacyjne prace plastyczne przedstawiające podwodny świat!! Zapraszamy serdecznie do przeglądania zasobów strony:)


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!