Proste do przygotowania żabki z kółek: idealne zadanie dla przedszkolaków. Doskonałe na wiosenny czas dla dzieci, które ćwiczą wycinanie po okręgu a jednocześnie mają ochotę na pracę plastyczną z żabką w temacie.

Materiały i przybory:

1. Filiżankę lub inny okrągły przedmiot odrysowujemy na zielonym papierze dwa razy.

2. Wycinamy przygotowane kółeczka a następnie oba przecinamy na pół. Nie musi być idealnie wycięte ale dobrze by było samodzielnie:)

3. Przyklejamy kółeczka na niebieskiej kartce: połówka kółka do połówki.

4. Z białego papieru wycinamy 4 kółeczka: my użyliśmy dziurkacza do robienia kółek o średnicy 2,5 cm. Naklejamy je jako oczka a następnie czarnym flamastrem lub markerem rysujemy źrenice, uśmiechy oraz łapki żabkom.

Gotowe żabki: mamusia i córeczka, trzymają się za rączki. Uwielbiam historyjki wymyślane przez dzieci do wykonywanych prac plastycznych🙂

Łatwe do wykonania żabki z kółek dla przedszkolaków i młodszych dzieci! Zachęcam do tworzenia w wiosennych historyjek z żabkami w roli głównej:)

żabki z kółek dla przedszkolaków

Zobacz też inne pomysły na prace plastyczne z motywem żabki!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!