walentynka laurka od dziecka
Dzień mamy i taty Walentynki

Walentynka od serca

Przepiękna, bardzo prosta laurka z motywem serca, do wykonania przez młodsze dziecko. Doskonała na walentynki ale i na inne okazje, by pokazać jak mocno potrafi kochać dziecięce serduszko:)

Materiały i przybory:

  1. Kartkę białego papieru formatu A4 składamy na pół. To będzie baza laurki.

2. Z różowego papieru wycinamy mniej więcej kwadrat a z czerwonego papieru duże serce.

3. Dziurkaczem ozdobnym z beżowego papieru wycinamy kwiatek i kółko a następnie obie formy przecinamy na pół. Z tego samego koloru wycinamy również nożyczkami nieco większe kółko na głowę postaci.

kwiatki i kółka praca plastyczna dziurkacz dzieci

4. Na laurkę przyklejamy kolejno: różowy kwadrat, nad nim beżowe kółko jako głowę, przecięte elementy kwiatuszka jako ręce i połówki kółka jako stopy.

laurka od malucha walentynka dzień mamy

5. Całość obrazka uzupełniamy oczywiście dużym czerwonym serduszkiem! I przystępujemy do rysowania postaci.

laurka od przedszkolaka walentynka dzień mamy dzień babci diy

6. Uwielbiam dziecięce rysunki przedstawiające ludzi! To najdoskonalszy obraz dziecięcego postrzegania świata i nieskrępowanej twórczości.

walentynka od dziecka diy

7. Laurka może wyglądać również nieco inaczej: wystarczy na różowej karteczce przykleić na przykład kwiatuszki… Starsze dzieci mogą umieścić również stosowny napis.

laurka od dziecka na walentynki praca plastyczna

Bardzo podoba mi się pomysł z przeciętym kwiatuszkiem jako dłońmi trzymającymi kartkę… A do tego te słodkie, rysunkowe buzie!

walentynka laurka od dziecka

Kochani, do dzieła!

Nawet jeśli nie świętujecie walentynek jako święta zakochanych, pamiętajcie, że to po prostu kolejny dzień, który odmieni codzienność i wywoła uśmiech na twarzy najbliższych Wam osób.

Radosnego tworzenia 🙂

Udostępnij dla innych

Dodaj komentarz