Przepiękna, bardzo prosta laurka z motywem serca, do wykonania przez młodsze dziecko. Doskonała na walentynki ale i na inne okazje, by pokazać jak mocno potrafi kochać dziecięce serduszko:)

Materiały i przybory:

  1. Kartkę białego papieru formatu A4 składamy na pół. To będzie baza laurki.

2. Z różowego papieru wycinamy kwadrat a z czerwonego papieru duże serce.

3. Z beżowego papieru, dziurkaczami ozdobnymi wycinamy kwiatek i kółko a następnie obie formy przecinamy na pół. Z tego samego koloru już nożyczkami wycinamy nieco większe kółko na głowę postaci.

kwiatki i kółka praca plastyczna dziurkacz dzieci

4. Na laurkę przyklejamy kolejno: różowy kwadrat, nad nim beżowe kółko jako głowę, przecięte elementy kwiatuszka jako ręce i połówki kółka jako stopy.

laurka od malucha walentynka dzień mamy

5. Całość obrazka uzupełniamy dużym, czerwonym serduszkiem, które umieszczamy na kwadracie!
I przystępujemy do rysowania postaci.

laurka od przedszkolaka walentynka dzień mamy dzień babci diy

6. Uwielbiam dziecięce rysunki przedstawiające ludzi! To najdoskonalszy obraz dziecięcego postrzegania świata i nieskrępowanej twórczości.

walentynka od dziecka diy

7. Laurka może wyglądać również nieco inaczej: wystarczy na różowej karteczce przykleić na przykład kwiatuszki... Starsze dzieci mogą umieścić również stosowny napis.

laurka od dziecka na walentynki praca plastyczna

Bardzo podoba mi się pomysł z przeciętym kwiatuszkiem jako dłońmi trzymającymi kartkę... A do tego te słodkie, rysunkowe buzie!

walentynka laurka od dziecka

Kochani, do dzieła!

Nawet jeśli nie świętujecie walentynek jako święta zakochanych, pamiętajcie, że to po prostu kolejny dzień, który odmieni codzienność i wywoła uśmiech na twarzy najbliższych Wam osób.

Radosnego tworzenia 🙂


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!