Ciepła pogoda sprzyja długim spacerom i obserwacjom przyrody. Wśród owadów krążących w naturze, duże emocje budzą ważki. Wyglądają jak miniaturowe helikoptery i cieszą niezmiennie dzieciaki! Po takich obserwacjach wraz z dziećmi, można przygotować przestrzenne ważki ze słomek do napoi.

Materiały i przybory:

1. Z kolorowych słomek do napoi odcinamy dwa fragmenty na skrzydła, 5 krótkich kawałków na odwłok i 3 na głowę ważki.

2. Bierzemy żyłkę do robienia filofun, nawlekamy na nią jeden koralik i zawiązujemy solidny supeł. Następnie nawlekamy na przemian słomki i koraliki. Tak powstaje ogon ważki.

3. Przystępujemy do zrobienia skrzydeł. W każdej słomce przeznaczonej na skrzydła robimy dziurkaczem dziurkę, aby dobrze to się nam udało musimy spłaszczyć słomkę w rękach.

4. Oba elementy skrzydeł równo składamy a następnie łączymy zszywaczem. Dziurka musi zostać na środku, nie przejmujcie się, gdy zszywka zasłoni część otworu- żyłka spokojnie przejdzie.

5. Na żyłkę z ogonem ważki nawlekamy skrzydła a następnie kolorowy koralik i elementy głowy. Ciemne lub błyszczące koraliki są oczami. Żyłkę z powrotem przeciągamy przez kolorowy koralik a następnie ściągamy i zawiązujemy pod koralikiem supeł.

6. Koniec żyłki przeciągamy przez skrzydła, najbliższy kawałek słomki a potem odcinamy.

Gotowe ważki:

ważka praca plastyczna lato

Kto by pomyślał, że z takiego bałaganu mogą powstać taki fajne ważki!

ważka praca plastyczna z koralików lato

Ważki odwiedziły nasz ogród: przysiadły na chwilę na chodniku. A po intensywnym dniu zabaw zostały umieszczone jako dekoracja na ścianie dziecięcego pokoju:)

ważki ze słomek do napoi praca dzieci

Zachęcamy do obserwowania przyrody i szukania inspiracji na ciekawe prace plastyczne w naturze!Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!