Wielobarwne, jesienne drzewo to prosty motyw na piękną pracę plastyczną dla dzieci. Pień drzewa został wycięty z czarnego papieru a korona to istna mozaika z kolorowych fragmentów wydartych z papieru! Całość świetnie się komponuje i oddaje całe bogactwo jesieni:) Praca plastyczna wykonana metodą wydzieranki to także oszczędność papieru - wystarczy wykorzystać pozostałości po innych projektach!

Materiały i przybory:

Przygotuj jasną kartkę na tło pracy: może być błękitna, zielona lub taka, jaką lubisz. Na czarnym lub brązowym papierze narysuj a następnie wytnij drzewo: jego mocny pień oraz konary.
Z zielonego papieru wyrwij fragment na trawę i przyklej go na dole kartki.
Teraz, z resztek kolorowego papieru z bloku technicznego urwij dużo małych kawałeczków. Wykorzystaj kolory jesieni! Weź dużo żółtego, pomarańczowego i brązowego. Możesz też dodać kilka zielonych kawałków.

jesienne drzewo prosta wydzieranka dla dzieci

Przygotowane kolorowe skrawki papieru naklej w miejscu, gdzie powinna być korona drzewa. Dopiero na tak przygotowaną koronę drzewa naklej jego pień. Wtedy świetnie będzie widać wszystkie jego konary!
Możesz dodać kilka skrawków papieru jako spadające liście a także nakleić słońce oraz chmury.

jesienne drzewo prosta praca plastyczna wydzieranka dzieci

Bardzo lubię prace plastyczne wykonane wydzieranką. To stara technika plastyczna, często stosowana przez doświadczonych nauczycieli. Jest bardzo wartościowa z dwóch względów: oddzieranie małych kawałków papieru to świetny trening ręki, dodatkowo uczymy dziecko gospodarowania materiałami plastycznymi, twórczego spojrzenia na posiadane zasoby.

Pięknej pracy!

Zobacz też inne nasze pomysły na jesienne drzewa!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!