W świętach najpiękniejsze jest oczekiwanie na nie:) Szykowanie tych wszystkich pyszności i dekoracji świątecznych znakomicie wpływa na nastrój: zarówno dzieci jaki i dorosłych. My co roku oczywiście malujemy pisanki- w tym sezonie przygotowaliśmy kolorowe wydmuszki w posypce cukrowej. Oczywiście pisanki są tylko do patrzenia, nie jedzenia;)

Materiały i przybory:

  • wydmuszki
  • patyczki do szaszłyków
  • farba plakatowa
  • pędzelki, podkładki [u nas talerzyki]
  • miseczka z kilkoma łyżkami cukru
  • bryła plasteliny

1. Osuszoną wydmuszkę nabijamy na patyczek od szaszłyka, jeśli wydmuszka rusza się na patyczku, to z jednej strony zabezpieczamy ją odrobiną plasteliny. Tak przygotowaną wydmuszkę dokładnie malujemy farbami.

pisanki dla najmłodszych

2. Pomalowaną wydmuszkę umieszczamy nad talerzykiem i jeszcze mokrą posypujemy dokładnie cukrem. Nadmiar cukru strząsamy na talerzyk a potem wsypujemy z powrotem do miseczki.

łatwe pisanki dla przedszkolaków

3. Tak przygotowane pisanki na patyczkach wbijamy w bryłę plasteliny i pozostawiamy do wyschnięcia.

pisanki z wydmuszek błyszczące

Wysuszone pisanki umieszczamy na dekoracyjnym półmisku lub w koszyczku. Przygotowując pisanki z wydmuszek wykorzystujemy jajka a po świętach z łatwością pozbędziemy się ich nie przyczyniając się do produkcji śmieci:)

pisanki z wydmuszek w cukrowej posypce

Wesołych Świąt Wielkanocnych, kochani!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!