Jak co roku, tak i teraz, własnoręcznie przygotowujemy ozdoby choinkowe. Co roku też, nasza choinka jest większa - w końcu wszystko musi się na niej zmieścić;) Dziś zapraszamy do wspólnego tworzenia tradycyjnych, papierowych bombek zrobionych z kolorowych kółek. Świetny wzór, łatwy do wykonania, doskonały do udekorowania dużej, tradycyjnej choinki!

Materiały i przybory:

  • kolorowy papier- 8 arkuszy
  • kubek lub inny przedmiot do odrysowania sporego kółka
  • ołówek
  • zszywacz
  • nożyczki
  • klej
  • guzik lub wykałaczka

1. Układamy 8 kolorowych kartek jedna na drugiej. Możemy je połączyć na brzegach zszywaczem, wtedy kartki nie będą się przemieszczały przy wycinaniu.

2. Od kubka odrysowujemy kółko a następnie wycinamy je- uzyskamy 8 jednakowych, kolorowych kółek za jednym zamachem. Potrzebujemy tyle zestawów kółek ile chcemy mieć bombek.

niebieski papier dzieci

3. Każde z kółek zaginamy równo z trzech stron.

4. Aby ułatwić sobie pracę możemy wyciąć z tektury szablon trójkąta. Przykładamy wtedy do koła wycięty trójkąt i zaginamy kolejne fragmenty papieru.

Tak wyglądają gotowe do sklejenia elementy bombki- 8 kolorowych kółek.

bombka z papieru praca tachnika

5. Przygotowujemy element umożliwiający zawieszenie bombki- na nitkę nawlekamy guzik a następnie zawiązujemy ją na supeł. Zamiast guzika możemy wziąć kawałek wykałaczki lub zapałki.

6. Sklejamy ze sobą 4 kolorowe koła w taki sposób jak pokazano to na zdjęciu- uzyskamy wtedy pół bombki.

bombka z papieru plastyka

7. Następnie sklejamy ze sobą kolejne 4 koła. Pomiędzy dwie uzyskane części bombki wkładamy guziczek z nitką i sklejamy całość.

robiona bombka boże narodzenie

Gotowa bombka:

bombka z papieru diy

ręcznie robione ozdoby choinkowe bombka

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!