Przeszkadzajki czyli domowej roboty marakasy to chyba najprostszy do wykonania instrument muzyczny. Do jakiegokolwiek pojemnika, który można zamknąć, wsypujemy cokolwiek sypkiego i gotowe:) Reszta to zabawa i radość jaką ona daje!

Materiały i przybory:

1. Plastikowe pojemniczki z zakrętką dowolnie ozdabiamy. My zrobiliśmy przy pomocy ozdobnego dziurkacza kwiatuszki z papieru samoprzylepnego, można też po prostu pokolorować pojemniki markerami, dodać wstążeczki...

przeszkadzajki z recyklingu

2. Do każdego pojemnika wsypujemy inny "wsad". Bardzo ładnie brzmią wszelkie kasze, ryż, drobne koraliki, głośniejsze dźwięki wydaje makaron, guziki... Zachęcamy do eksperymentowania z różnymi materiałami i zabawy dźwiękami.

przeszkadzajki diy z recyklingu

3. Zakręcamy dokładnie pojemniki i dla pewności zaklejamy taśmą samoprzylepną. My na początku nie zabezpieczyliśmy nakrętek i musieliśmy sprzątać nasionka kukurydzy z całego pokoju;)

grzechotki z recyklingu diy

Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dzieci, jest też źródłem wesołej zabawy. Serdecznie zachęcamy do wspólnego muzykowania:)

instrument muzyczny diy przeszkadzajki

Instrumenty muzyczne do własnoręcznego wykonania!


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!