Ciekawy eksperyment dla dzieci o elektryczności statycznej. Elektryzujemy balon poprzez pocieranie go o wełniany szalik, następnie zbliżamy go do skrzydełek motyla zrobionego z bibułki i obserwujemy efekt! Materiały i przybory:

  • balon
  • wełniany szalik
  • papier
  • gładka bibułka
  • nożyczki, klej

1. Z gładkiej bibuły wycinamy skrzydła motyla. Skrzydła smarujemy tylko na środku klejem i przyklejamy do kartki papieru. Z kolorowego papieru wycinamy tułów motyla i naklejamy na skrzydła. Skrzydła motyla muszą pozostać wolne, nie przyklejone.

eksperyment dla przedszkolaka elektrostatyczność

2. Nadmuchujemy balonik, zawiązujemy na supeł a następnie pocieramy balonikiem o wełniany szalik lub inną wełnianą rzeczy.

3. Zbliżamy balonik do motylka i obserwujemy efekt przyciągania delikatnej bibułki do naelektryzowanego balonika. To fantastyczna zabawa!

eksperyment dla dzieci z motylem

Oczywiście balonik przyciąga nie tylko delikatne skrzydełka motyla, również włosy dziecka. Można je unieść w górę 🙂

eksperymenty dla dzieci z balonem

Moje dziecko miało super frajdę z elektryzowaniem balonika! Gorąco polecam ten eksperyment szczególnie dla przedszkolaków:)

eksperymenty dla dzieci motyl balon

Przez pocieranie wełnianym szalikiem balon elektryzuje się, to znaczy gromadził ładunek, który przyciąga inne przedmioty.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!