jesienny obrazek praca plastyczna z liści

Jesienne bogactwo naturalnych materiałów plastycznych gotowych do użycia zaraz po powrocie ze spaceru zachwyca i zachęca do tworzenia. Jedną z łatwiejszych do wykonania prac a jednocześnie dających ogromne zadowolenie dzieciom jest odbijanie liści. Obrazek jest wykonany techniką frottage'u o której pisaliśmy przy okazji artykułu: "Materiały do odbijania".

Materiały i przybory:

  • biała kartka
  • jesienne liście o różnych kształtach i niezbyt dużej wielkości
  • stare kredki [bambino lub świecowe bez papierków]
  • stara gazeta lub inna podkładka

1. Jeden wybrany liść kładziemy na podkładce "żyłkami" do góry. Najwygodniej jest użyć świeżo opadłych liści z drzew ale mogą być również liście wcześniej zebrane i ususzone między kartkami starych czasopism. Nie powinny to być jednak liście wysuszone "na wiórek" bo będą się nam kruszyły.

2. Na listku kładziemy czystą kartkę, kredkę kładziemy bokiem i kolorujemy mocno dociskając. Wyjmujemy liść spod kartki.

odbijanie liści, rysowanie po liściach, prace plastyczne

3. Wybieramy inny liść, układamy w taki sposób by nie zachodził na odrysowany kształt i znowu przykrywamy liść kartką i kolorujemy. Dla ładnego efektu używamy jak najwięcej jesiennych kolorów kredek i jak najwięcej różnych kształtów liści.


Cześć!
Tu Monika z ekodziecko.com. Wkładam w tworzenie strony wiele wysiłku. Staram się, by zamieszczane materiały były atrakcyjne dla dzieci i wartościowe z punktu widzenia ich rozwoju.
Jeśli chcesz, możesz wspomóc mnie w tym działaniu i w zamian podarować mi wirtualną kawę. Będzie mi bardzo miło :)
Dziękuję!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę!