Na Nowy Rok przygotowaliśmy niewielki kalendarz z ilustracjami na każdy miesiąc wykonanymi techniką origami z koła. W artykule znajduje się gotowy do wydrukowania wzór kalendarza na 2021 rok. Własnoręcznie wykonany kalendarz może być również prezentem z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka.

Materiały i przybory:

 1. Drukujemy wzór kalendarza na białych kartkach. Dobrze jeśli użyjemy nieco grubszego papieru aby nie przebijał druk ani rysunki wykonane mazakiem.

Kalendarz na rok 2021 – szablon do wydruku.

2. Wydrukowany wzór kalendarza tniemy na równe prostokąty [ok 9 cm na 10 cm] w taki sposób, by każdy miesiąc znalazł się na oddzielnej karteczce.

kalendarz zrobiony przez dziecko

3. Kartki z kalendarza układamy kolejnymi miesiącami. U góry łączymy karteczki zszywaczem. Jeśli drukowaliśmy na nieco grubszych kartkach musimy mieć solidny zszywacz. Dziurkaczem robimy dziurkę do zawieszenia w okolicy 30 stycznia:) Ja jeden kalendarz zmarnowałam robiąc nieuważnie dziurkę w niewłaściwym miejscu.

kalendarz diy dzieci

4. Z kolorowego papieru wycinamy kółeczka z których zrobimy ilustracje do kalendarza. Możemy odrysowywać je od okrągłych przedmiotów lub użyć szablonu do rysowania kółek.

5. Przystępujemy do wykonania ilustracji kolejnych miesięcy. Ilustrację stycznia robimy na tyle kartki z grudnia. Do ilustracji stycznia użyliśmy gotowego bałwanka z artykułu 10 bałwanków- zadanie na kreatywność.

bałwanek origami z kółek

serce origami z koła

tulipany origami z koła

kurczak origami z koła

motyl biedronka origami z koła

czereśnie origami z koła

słońce z koła

rybka origami z koła

jabłka w koszyku origami z koła

deszczowa chmura origami z koła

dynia z koła

choinka origami z koła

Kalendarz może stać się ozdobą biurka dziecka lub ślicznym podarunkiem dla babci i dziadka z okazji ich święta.

kalendarz 2014 wykonany przez dziecko

Zapisz

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!